Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Утре, кадетките на Вардар гостуваат во „Перо Наков“, дуелот се игра во 14-00 часот
Утре, кадетките  на  Вардар  гостуваат во „Перо Наков“, дуелот се игра во 14-00 часот

Утре, кадетките на Вардар гостуваат во „Перо Наков“, дуелот се игра во 14-00 часот

Од петокот, па до утре, вторник во женската кадетска група-А, каде што настапува тимот на Платон и Папуџиева  се одигуваат натпреварите од предпоследното, 9-то коло.

Девојките на ЖРК Вардар во оваа рунда се гости, ние ќе играме  натпревар во градот Куманово кај истоимената женска кадетска екипа. Дуелот во салата „Перо Наков“ во Куманово е закажан за во 14-00 часот.  Вардарки влегуваат како фавоит и на оваа средба, ние по 8.одиграни кола имаме максимални 24.бода и сме веќе пласитани на завршниот Ф-4 турнир во оваа возрасна категорија.