Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен 19.роденден Васевска Златица

Среќен 19.роденден Васевска Златица

img_20200726_002609

Денес својот 19.роденден  го прославува талентираната ракометарка на женскиот ракометен клуб Вардар,  Васевска Златица. Станува збор за полетна и креативна девојка,  која полека го изборува своето место во тимот, таа беше дел од екипата која дојде до две сребра оваа сезона. Златица е голем потенцијал, останува времето пред нас да покаже дали истиот може да го преточи во квалитет на теренот, идната сезона ќе има поголема шанса за докажување поради намалувањето на бројот на играчи на нејзината позиција, се надеваме на нејзин блесок.

vas4

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЗЛАТИЦА!