Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Видео) Цел меч, финале „Ѓорче Петров Куп“, вардарки „сребрени“
(Видео) Цел меч, финале „Ѓорче Петров Куп“, вардарки „сребрени“

(Видео) Цел меч, финале „Ѓорче Петров Куп“, вардарки „сребрени“

Вчера, тимот на  Ѓорче Петров и Вардар одиграа борбен и неизвесен натпревар во финалето од првиот „Ѓорче Петров Куп“. Победник на турнирот е екипата на Ѓорче Петров која победи  финалето со 28:23 (16:14). Вардарки дојдоа до 2.позиција на овој турнир, на истиот одиграа три средби остварија две победи и впишаа еден пораз.

Целосна снимка од финалето одиграно вчера  може да погледнете  на следниот КЛИК!