Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Царчев нов член на женската А-селекција задолжен за голманите
Царчев  нов член на женската  А-селекција задолжен за голманите

Царчев нов член на женската А-селекција задолжен за голманите

Тренерот на ЖРК Вардар, кормиларот на црвено-црните дами, Александра Царчев до денес повторно е дел од македонската женска ракометна репрезентација.

Царчев ќе работи со голманите на Македонија, тој својата прва задача ја имаше утрово на тренингот на селекцијата во Скопје. Овој одличен тренер ќе ја подобри подготвеноста на „чуварите на мрежата“ на црвено-жолтата сениорска репрезентација.