Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Голот на Хамбарцумјан, вреден три бода(ВИДЕО)
Голот на Хамбарцумјан, вреден три бода(ВИДЕО)

Голот на Хамбарцумјан, вреден три бода(ВИДЕО)

Црвено-црните денес забележаа многу важна победа, во борбата за титулата со најголемиот конкурент Работнички. Голот за трите бода го постигна Ерменскиот репрезентативец Хофханес Хамбарцумјан, дури во судиското продолжение. Иако имавме поголем дел од играта, со неколку стопроцентни шанси, не успевавме долго време да го скришиме отпорот на противникот. На голема радост на навивачите, тоа му успеа речиси во последните секунди на Хамбарцумјан за задржување на предноста, пред екипата на Работнички. Ова беше и една слатка одмазда за денешниот противник, кој оваа сезона не елиминираше во купот на Македонија

Голот погледнете го ТУКА