Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардарката, Илиќ најдобар голман во Купот
Вардарката, Илиќ најдобар голман во Купот

Вардарката, Илиќ најдобар голман во Купот

Денес во Охрид, ЖРК Вардар беше поразен од тимот на Куманово во финалето од Купот на Република Македонија со еден погодок. По крајот на финалето беа избрани најдобрите поединци.

Вардаровиот голман, Илиќ Андреја го доби признанието за најдобар чувар на мрежата.