Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > „Лавици“ против  Металург, момците на „мегдан“ со Струга , познати ривалите за „бронза“ за кадетските екипи
„Лавици“ против  Металург, момците на „мегдан“ со Струга , познати ривалите за „бронза“ за кадетските екипи

„Лавици“ против  Металург, момците на „мегдан“ со Струга , познати ривалите за „бронза“ за кадетските екипи

Утрово, на двата кадетски Ф-4 завршни турнири во полуфиналињата на машката и женската кадетска екипа „Вардар“ за жал забележа пораз па ќе играме за “бронза“. Девојките беа поразени прв пат по 1002.дена од Стружанка со минимални 14:15, момците изгубија со пресврт од Младост 1977 со резултат 13:15.

Наша мала предност е што игравме во првите дуели, противниците играа во терминот по нас па ќе имаат пократок одмор. Се одиграа и двете полуфиналиња па се познати ривалите за црвено-црните екипи. Ова се паровите за дуелите кои ќе се играат со почеток во 17-30 часот.

-ЖРК ВАРДАР-  ЖРК Металург

-РК Струга- РК ВАРДАР 1961

Од двата дуели за „бронза“ се очекува да има видео стримови истите ќе ги поставиме дополнително на нашиот веб-сајт. . Девојките играат во салата „Р.Р-Ричко“ во Прилеп, кадетите играат во салата „МЛАЗ“ во Боганци.