Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Николиќ се врати во „старото јато“ од ЖРК Вардар мина во Металург
Николиќ се врати во „старото јато“ од ЖРК Вардар мина во Металург

Николиќ се врати во „старото јато“ од ЖРК Вардар мина во Металург

Досегашниот лев бек на црвено-црните,  Милица Николиќ  е нова ракометарка на ЖРК Металург. Девојката која е дел и од А-селекцијата  потпиша договор на една сезона со сино-белите од Автокоманда.

mica

Таа се враќа во „старото јато“, Николиќ потекнува од школата во Автокоманда и ги мина сите младински категории потоа дојде во „Јане Сандански“ каде мина три сезони. Редакцијата на Вардар фанс и посакува многу среќа во кариерата на младата ракомтарка.