Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Илиќ Андреа
Среќен роденден Илиќ Андреа

Среќен роденден Илиќ Андреа

Денес   својот 19-ти роденден го прославува Илиќ Андреа голманот на ЖРК Вардар и младинска репрезентативка.  Станува збор за талентиран голман кој беше дел од тимот кој одигра сезона за помнење во сениорската конкуренција каде игравме во Куп финалето и завршивме во топ-3 сегментот во женската Супер лига, настапуваше и за мак.селекцијата на ЕХФ Шампионатот за младинки, носител е на признанието „најдобар голман“ во кадетската лига.

ilic

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН AНДРЕА!