Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар во среда гостува во Куманово

ЖРК Вардар во среда гостува во Куманово

fb_img_1598861857590

Женскиот црвено-црн ракометен тим е во фаза на одигување на пријателски мечеви за време на летните подготовки. Веќе одигравме два меча, со Спартак во гости и со Куманово во Јане Сандански.

Закажан е нов, третти тест-натпревар,  за екипата на ЖРК Вардар, повторно играме со екипата на Куманово. Овој пат ние ќе патуваме кај нив, дуелот ќе се игра задутре, среда со почеток во 19:00 часот.