Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Савевски со пет вардарки во составот за мечот со Косово

Савевски со пет вардарки во составот за мечот со Косово

Женската  кадетска  на Република Македонија, денес ќе го одигра својот прв натпревар на ЕХФ Шампионатот. Прв ривал на шампионатот  во Литванија ни е  селекцијата на Косово.

w17a

Македонија се очекува да биде  фаворит на овој дуел  и да стартуваме со победа мечот започнува во 18-00 часот, веќе е познат составот. Селекорото носи 17 девојки, се одлучи кои 16 ќе започнат денес. Од нашите девојки во составот се: Јана Равојска (Вардар),Магдалена Тошевска (Вардар), Бојана Коцева (Вардар), Борјана Коцева (Вардар) и Мила Пешиќ (Вардар).

229754090_10220035012047799_7156573985093636579_n