Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Седлоска продолжува во Хрватска
Седлоска продолжува во Хрватска

Седлоска продолжува во Хрватска

Како што најавивме по заминувањето од Вардар, Андреа Седлоска својата кариера ја продолжува во Хрватска.

Македонската репрезентативка потпиша за екипата на Локомотива, на 17 години ќе настапува за сениорскиот состав, како и во црвено-црниот табор. Таа настапува на бековската линија.