Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Платон Анжела
Среќен роденден Платон Анжела

Среќен роденден Платон Анжела

Денес свој роденден слави предводникот на кадетскиот состав на ЖРК Вардар, Анжела Платон. Таа ги предводи од самиот почеток  девојките  родени 2004 и 2005 година, имаше визија и успеа во истата, од нив создаде композитен тим кој не знае за пораз со години и ги освојува сите домашни лиги каде што се натпреварува.

vardar-gjorche-vardar-pionerki-15-09-2018-14112-696x522

Честитки од редакцијата на Вардар фанс до  поранешниот играч на Кометал Ѓорче Петров и репрезентативка на Македонија, Платон има оставено голем “белег“ во Македонскиот ракомет. Во сезоната 2000/01 година успеа со тимот на Кометал да ја освои европската круна и на два пати да стане европски вицешампион со истава екипа. Зад нејзиното име има забележано и многу настапи за Македонската ракометна репрезентација.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНЖЕЛА!