Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Uncategorized > (Видео стрим) Приштина-ЖРК Вардар 17-00 часот
(Видео стрим) Приштина-ЖРК Вардар 17-00 часот

(Видео стрим) Приштина-ЖРК Вардар 17-00 часот

Нашиот, ЖРК Вардар денес се враќе во ракомета европа по 3.години пауза. Гостуваме кај  РК Приштина од Косово, во рамки од второто квалификациско коло на Европскиот Куп. Дуелот се игра денес во Косово со почеток од 17-00 часот. Познат е и составот на црвено-црните кој го одредија Ристова, Платон и Папуџиева истиот може да го погледнете -тука.

Од оваа средба ќе има пренос на следниот ФБ на телевизита РТК- ОВДЕ!