Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Видео од дуелот за “бронза“ кој го добија вардарки против кадетките на Металург
Видео од дуелот за “бронза“ кој го добија вардарки против кадетките на Металург

Видео од дуелот за “бронза“ кој го добија вардарки против кадетките на Металург

Вчера го совладавме тимот на, ЖРК Металург во дуелот за „бронза“ на завршниот Ф-4 турнир во Прилеп. Кадетките на ЖРК Вардар во дуелот за 3.место го совладаа високо ривалот од Автокоманда, со резултат 21-15 (12-06).

Видео од овој целиот натпревар, односно „малото финале“ кај кадетките може да погледнете на следниот ЛИНК!