Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар во среда ќе има “тест“ со ЖРК Чаир
Вардар во среда ќе има “тест“ со ЖРК Чаир

Вардар во среда ќе има “тест“ со ЖРК Чаир

ЖРК Вардар во среда (22/02/2023) ќе го одигра својот 3-ти контролен дуел, досега девојките на Александар Царчев гостуваа во Солун каде ја совладаа екипата на РК Панорама и на домашен терен одиграа реми со Куманово.

Следен предизвик за нив е пријателскиот натпревар со екипата на Чаир од истоимената скопска населба. Дуелот во среда ќе го играме како гости во нивната сала со почеток во 18-00 часот. Вардарки оваа пролет ги очекуваат дуелите во плеј-офот, настапот во Купот на Република Македонија и вториот дел од младинската женска ракометна лига.