Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 537)

Author Archives: Звонко Ивановски

Кадетите ја забележаа третата победа и се пласираа во полуфиналето на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“

vardarfans kadetite do polufinale

Кадетите на Рк Вардар предводени од Слободан Чивлачки во моментов го играат полуфиналниот натпревар на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“. Денес во 13 часот одиграа уште еден натпревар на кој ја забележаа и третата победа на турнирот. Совладана беше екипата на Рк Војнисон Вардар  со резултат 17:6. Помошниот тренер Грчевски се реши да го започне мечот со втората постава, со ... Read More »

Рк Вардар Јуниор се засилува со млад голман од Црна Гора

vardarfans vardar junior se zasiluva

Кадетскиот репрезентативен голман на Црна Гора, Јагош Брауновиќ ќе ја засили екипата на Вардар Јуниор. Како што известуваат Црнагорските медиуми овој млад голман веќе пристигнал во Скопје и започнал да тренира со црвено-црнитге, кои се предводен од Пепи Манасков. На голманската позиција во Рк Вардар Јуниор веќе ги имаме Градимир Чаневски и Филип Ивановски, така да конкуренцијата станува се посилна ... Read More »

Пионерите и младинците на Рк Вардар со победи започнаа на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов

vardarfans turnir vardar

Вкупно пет победи остварија пионерите и младинците на Рк Вардар на првиот натпреварувачки ден на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов, кој се игра во четири сали во Скопје. Пионерите на Рк Вардар генерација родени 2002/2003 година предводени од Андријана Будимир го отворија турнирот со висок триумф против екипата на Опш. Кисела Вода Вардар 2 со резултат 26:4. Уште по првото ... Read More »

Резултати од првиот ден на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“ одиграни на Кале

vardarfans rezultati prv den

Вчера започна второто издание на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“ на кој настапија и нашите екипи. Во следниов текст ќе ви ги презентираме натпреварите одиграни на Кале во генерација родени 2000/2001 во машка конкуренција. На натпреварот помеѓу ракометните екипи на Урдаревски Вардар и Преспа Вардар, како победник на крајот излезе тимот на Рк Урдаревски Вардар. Конечниот резултат на овој дуел ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар Јуниор “супериорни“ на стартот на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“

vardarfans kadetite so dve pobedi

Кадетите на Рк Вардар Јуниор со две победи стартуваа на второто издание на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“ кој е во организација на нашиот ракометен клуб. Избраниците на Чивлачки имаа сериозен пристап на двата дуела и сосема заслужено забележаа победи. Двата меча се одиграа во спортскиот ракометен центар Кале. Во првиот натпревар се сретнавме со екипата на Опш. Кисела Вода ... Read More »

Нашите екипи со победи стартуваа на турнирот “Вардар- еден живот, една љубов“

10361446_4995381539662_6046386363418413335_n

Од денес па се до 20-ти јануари во  во големата и малата сала во СЦ „Јане Сандански”, во СРЦ „Кале” и во салата на основното училиште „Круме Кепески” во населбата Кисела Вода ќе се одржи второто издание на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“ во организација на нашиот ракометен клуб. Машките екипи на Вардар денес ги одиграа своите први натпревари на ... Read More »

(ВИДЕО) Штербик во ТОП-7 одбрани, за месец декември во сеха лигата

QQQQQQQQQQQQQ

Стандардно секој месец се избираат најдобрите одбрани на голманите во сеха-лигата. Арпад Штербик повторно има свое место во овој избор, тој со двојната одбрана против Татран се најде на второто место на најдобри одбрани за месец декември во ова натпреварување. Тој натпревар во една неизвесна завршница им припадна на црвено-црните, а Штербик беше еден од најзаслужните за победата на гостувањето ... Read More »

Седум Вардарци, дел од младинските фудбалски репрезентации на кампот во Дојран

mladinci-12

Македонските фудбалски репрезентации У 16 и У 19 во изминатиов период се наоѓаат на припреми, кои се одвиваат во Дојран. За репрезентацијата до 16 години предводена од селекторот Добринко Илиевски се повикани четворица играчи од екипата на Вардар. Тоа се голманите Малик Зибери и Бојан Тимевски кои настапуваат за пионерите, додека Зибери паралелно го брани голот и на кадетите. Потоа ... Read More »

Рк Вардар го одржа првиот тренинг во новата година

vardarfans prv sobir na rk vardar vo novata godina

Денес во спортскиот центар Јане Сандански, екипата на Рк Вардар го одржа својот прв собир во новата година. Иако најголем дел од играчите се на подготовки со своите репрезентации пред стартот на европското првенство, сепак Гонзалес на првиот тренинг сметаше на услугите на неколку ракометари. Тоскиќ, Брумен, Ангелов, Милиќ, како и Лацковиќ кој треба да пристигне во текот на утрешниот ... Read More »

Андреј Данчевски Данстак- голманот на Фк Вардар генерација “2006“

vardarfans andrej dancevski danstak

Во наредниов текст ве запознаваме со Андреј Данчевски Данстак кој го брани голот на Фк Вардар генерација “2006“. Андреј е роден на 18.02.2016. Своите први почетоци во фудбалот ги има во септември 2012 година во фудбалскиот клуб Форца, под водство на тренерот Јовче Џипунов. Во месец март изминатава година доаѓа во најдобриот клуб во Македонија, под водство на тренерите Игор ... Read More »