Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 420)

Прв тим

(ВИДЕО) Сите голови на ФК Вардар во Анталија

Ви прикажуваме видео материјал од сите голови кои ФК Вардар ги постигна оваа зима на подготовките во Анталија. Уживајте во потезите, и мајсторските голови на: Попов, Фелипе, Блажевски, Нимани, Ќеран и сите останати. Видео: fkvardar.mk Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости: Симе Симовски и Александар Царчев

vardartv vardarfans

Видео од овонеделното издание на црвено-црната емисија “Вардар ТВ“. Во ова издание ќе може да проследите низа информации за сите три клуба: машкиот и женскот ракометен и фудбалскиот црвено-црн колектив. Ќе бидете во можност да го проследите извештајот за мечот во ЕХФ Лигата на шампионите на девојките со Савехов, и извештаите од Сеха дуелите на ракометарите со Нексе и Борац. ... Read More »

(ФОТО) Ф.К Вардар се врати во Скопје

2

Играчите на Вардар по 25 дена на  подготовки во турска  Анталија вечерва слетаа на скопскиот аеродром.  Тие летаа на релација Анталија – Истанбул и Истанбул – Скопје. Вардар одиграа 6 контролни тест-мечеви и оствари четири победи, а одиграа и две нерешени средби. Утре  фудбалери на Вардар ќе имаат слободен ден. Read More »

(ВИДЕО) Вардар-Елверсберг 3:1(1:0)

fkv fkv

Црвено-црните забележаа победа на шестиот натпревар во Анталија, вчера беше победен беше германскиот тим на Елверсберг  со резултат 3-1 (1-0). Ова беше последен тест-дуел во овој турски центар по што играчите на ФК Вардар се вратиа во Македонија. Стрелци за нашиот шампион беа : Дејан Блажевски во 3 минута  и  во 80 минуата од  пенал  и младиот  Јасир  Асани  кој стрелаше во ... Read More »

Рано наутро на пат за Скопје

fk vardar

Рано изутринава ФК Вардар тргна на пат за Скопје. Момците на ФК Вардар заедно со стручниот штаб по овие 25- дневни подготовки во Анталија се враќаат дома. Според планот Вардарци треба да пристигнат некаде во попладневните часови во Скопје. Се очекува тимот да има еден ден одмор, па да се продолжи со редовните тренинзи. Read More »

Вардарци се враќаат од Анталија без ниту еден пораз

fk vardar-vardarfans

”Црвено – црната експедиција” на Вардар рано наутро ќе тргне на пат за Скопје. Поминаа повеќе од 25 дена на подготовки во Турција (Анталија). На овој 25-дневен престој, црвено – црните момци можат да се пофалат дека не загубија ниту еден натпревар. Вардар во Анталија одигра шест пријателски средби, забележа четири победи,  запиша две нерешени средби, и ниту еден пораз. ... Read More »

Вардар го зеде скалпот и на Елверсберг

fkvardar-vardarfans

Победа на ФК Вардар на шестиот натпревар во Анталија, денеска победен беше германскиот тим на Елверсберг  со резултат 3-1. За денешниот натпревар против германците, Седлоски се одлучи за овој почетен состав: На голот беше Филип Гачевски, во одбраната Владица Брдаровски, Немања Мијушковиќ, Горан Попов, Благоја Љамчевски, во средниот ред  Бобан Николов, Дарко Велковски, Влатко Гроздановски, Дејан Блажевски и Ацо Стојков, ... Read More »

Почетниот состав за натпреварот со Елверсберг

vardarfans sostav

Денес нашиот фудбалски шампион ќе го одигра последниот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Противник е екипата на Елверсберг кој доаѓа од четвртата регионална германска лига. Ова е вкупно шестти подготвителен меч за избраниците на Гоце Седлоски, кои претходно забележаа три победи и два нерешени резултати. Последниот триумф беше забележан вчера во дуелот со Черноморец Одеса. За денешниот дуел, шефот ... Read More »

(Линк) Вардар – Елверсберг

Денеска со почеток во 14 часот ФК Вардар ќе го одигра и последниот (шестти) натпревар во Анталија. Вардарци по вчерашната победа од 2:0, денеска ќе одиграат уште еден натпревар, последен, пред заминувањето од Анталија. Линк за следење на последниот натпревар на Вардарци во Анталија. Read More »

(ВИДЕО) Ремек-делото на Фелипе и голот на Хоф ја донесоа победа за Вардар

file

Вчера на теренот кој се наоѓа во хотелски комплекс „Старлајт“, во Сиде вардарци се сретнаа со Черноморец Одеса  и триумфираа со резултат 2-0. Стрелци за црвено-црните беа двата интернационалци: бразилскиот  Фелипе во  60 минута погоди гол кој може да се каже дека е ремек-дело од слободен удар, победата ја обезбеди Хамбарџумјан во 75 минута од дуелот. За црвено-црните овој меч го зпочнаа ... Read More »