Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 450)

Прв тим

Зимска офанзива по нови квалитетни играчи во ФК Вардар

fkvardar-vardarfans

Фудбалерите на ФК Вардар си го одработија своето, па заминаа на заслужен одмор. Сега на ред е управата на ФК Вардар, од нив се очекува да донесат неколку квалитетни играчи, посебно во нападот, и на средината на теренот. Многу имиња почнуваат да се споменуваат како можни нови играчи, згора на се, и заминувањето на Цезар Ромеро отвара можност за уште некој ... Read More »

Б-ЛИГА: Тетекс подобар од Вардар

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

На фудбалскиот терен во скопската населба Јане Сандански се одигра дуелот во Б-лигата помеѓу ФК Вардар и ФК Тетекс, кој беше меч во рамки на 5-то коло во б-лигашката конкуренција. Нашиот тим под водство на тренерот на младинците Љупчо Марковски беше поразен  од резервистите на Ф.К. Тетекс со резултат  1-2, со што го забележавме вториот последователен пораз по ред во оваа ... Read More »

Целосен распоред на ФК Вардар во 2016 година

sas

Познат е распоредот со кој ФК Вардар ќе ја започне пролета, и одбраната на есенската титула. Оваа пролет, натпреварите од ПМФЛ започнуваат две недели порано од предходните години кога почнуваа во Март месец. Ви ги преставуваме сите натпревари на ФК Вардар се до плејоф лигата. 19.коло 21.02.2016 (Недела) ВАРДАР-Ренова 20.коло 28.02.2016 (Недела) ФК.Турново-ВАРДАР 21.коло 06.03.2016 (Недела) ВАРДАР-Брегалница 22.коло 13.03.2016 (Недела) ФК.Младост – ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ја “наполни“ мрежата на Силекс

vardarfans-goran-popov

Нашиот фудбалски шампион со убедлива победа го заврши есенскиот дел од сезоната. Во последното коло од овој дел, Вардарци го победија Силекс со резултат 4:0. Мечот се одигра во Вeлес и сосема заслужено заврши со триумф на црвено-црните. Ацо Стојков блесна на овој дуел постигнувајќи два гола. Мрежата на Силекс ја затресоа уште Бобан Грнчаров и Филип Ивановски. Вардар ќе ... Read More »

Распоред за мечевите на ФК Вардар во третиот круг на ПМФЛ

DSC01026

Вчера со мечот против кратовски Силекс и убедливата победа со 4-0 на дуелот во Велес црвено-црните ја завршиа есенската етапа од првата лига. Мечот со Силекс беше 18-ти оваа сезона со тоа сите 10 тима во првата лига одиграа со секој противник по еден меч дома-гости. Следното 19 коло кое воедно е и прво пролетно нашите момци ќе го играат ... Read More »

Мијушковиќ и Ивановски ја завршија полусезоната без пропуштен меч

fkvardar-tim

Двајца наши играчи полусезоната ја завршија без пропшутен натпревар. Тоа се: Дефанзивецот Немања Мијушковиќ кој нема пропуштено натпревар оваа полусезона, тој ги има одиграно сите 18 натпревари, и има запишано еден погодок. Оваа листа ја заокружува Филип Ивановски, нашиот шпиц играч исто така ги има одиграно сите 18 натпревари оваа есен, а има и запишано 7 погодоци зад своето име, и, ... Read More »

Вардар победнички ја прославува есенската титула!

fkvardar

ФК Вардар ја заокружи оваа полусезона со сигурна победа од 4:0 против кратовски Силекс. На денешниот натпревар нашите играчи во целост го надиграа гостинот, и заслужено дојдоа до нови три бода, за крај на оваа есен. За ФК Вардар на оваа средба настапија: 90. Гачевски, 4. Мијушковиќ, 6. Грнчаров, 10. Дашјан, 16. Глигоров, 17. Стојков, 19. Хамбарџумјан, 22. Ивановски, 32. Глишиќ, ... Read More »

Вардар го напаѓа Силекс, Ромеро си замина дома

vardarfans-romero-fkvardar

ФК Вардар ја заокружуваа оваа есен со победа. Момците на ФК Вардар се веќе во Велес, и го очекуваат последниот свој натпревар за оваа календарска година. Вардарци направија предност од 5 бода пред Шкендија, па за очекување е оваа предност бодовна да ја задржиме и после овој натпревар, и да влеземе во ”голем сон” се до март, кога единствената задача ... Read More »

ВИДЕО СТРИМ! Вардар-Силекс 13часот

Денес на програмата е дуелот  од 18 коло во првата македонска фудбалска лига  помеѓу Вардар и кратовски Силекс.  Црвено – црните во овој меч  ќе ја прослават Есенската титула, освоена минатото коло. Дуелот е закажан за во 13-00часот. Истиот ќе се одигра на градскиот стадион во Велес. Од мечот ќе може да погледнете директен пренос. Преносот ќе  може да го ... Read More »

Вардар ја “заверува“ есенската титула во Велес

3

Утре ќе се одигра последното 18 коло од есенскиот дел во првата Македонска фудбалска лига. Нашиот шампион на коло пред крајот ја обезбеди есенската титула, откако “побегна“ на пет бода предност пред најголемиот конкурент за првенствената титула, екипата на Шкендија од Тетово. По елиминацијата во националниот куп, каде Вардарци беа елиминирани од споменатиов противник, сите сили и мисли до крајот ... Read More »