Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 480)

Прв тим

(ФОТО) Андреев ја вооигрува екипата за мечот со Апоел

11665579_768822589902488_1080895084908592596_n

Вчерашниот тренинг на Фк Вардар мина низ објективот на Вардар фанс, според тоа што можевме да го видиме нашиот тренер Андреев ја воигруваше формацијата 5-4-1, нешто слично што се играше на тренинзите, и на натпреварите во Австрија. Од наш агол: Според тоа што го видовме, и што се воигруваше, Андреев се чини дефинитивно ќе игра со формација 3-4-3 во фаза ... Read More »

Црвено-црна историја! Рекордерите во ФК Вардар !

vardarfans fudbal 6

Ви преставуваме ново парче од огромниот црвено- црн мозаик, наречен историјат на ФК Вардар. Долгата 68 годишна историја ја одбележаа многу тренери , фудбалери , лица на раководините места кој оставија свој печат. Вчера ви ги преставивме сите претседатели од 1947 до денес (Види тука) ,а  денес ви ги донесуваме сите рекордери во црвено-црниот клуб . Најдобрите стрелци, највеќе мечеви ... Read More »

Да ја наполниме “Арената Филип втори“ , “Играј Вардаре ти, играј и победи“

vardarfans fudbal

21-ви јули ќе биде вистински празник за љубителите на Македонскиот фудбал и пред се за навивачите на најголемиот бренд во Македонија. Црвено-црните по една помината сезона, се враќаат на настапите во квалификациите за Лигата на Шампионите. Ждрепката сакаше да ни падне шампионот на Кипар, Апоел од Никозија. Првиот од двата дуели е закажан за една седмица на гостински терен. Резултатот ... Read More »

Црвено-црна историја ! Сите претседатели на ФК Вардар од 1947 до денес!

Едни од најуспешните вардарови претседатели во неговата историја: Филип Ѓурчиновски, Блажо Ристоманов и Џоџа Николоски, како и Трајко Стаматоски, долгогодишен член на раководството на Вардар и автор на монографијата по повод 40 години од постоењето на клубот, со трофејот за освоениот Куп од 1995 година !

ФК Вардар најтрофејниот фудбалски колектив и најпознат спортски бренд во земјава има долга историја која почнува во далечната 1947 година . На чело на клубот секогаш во почетоците и во времето кога истиот игра голема улога во екс Ју фудбалот стоеле познати скопски ликови луге кој биле интелектуалци и почитувани во околината . Ова се сите имиња кој биле дел ... Read More »

Билетите за Вардар – Апоел по цена од само 100 денари !

vardarfans 87

Управата на Фк Вардар од денеска ги пушти во продажба билетите за возвратниот дуел против Апоел во Скопје кој треба да се одигра на 21-ви овој месец со почеток во 20 часот на Арената Филип II, цена на билет : 100денари . Информации за билетите: продажните салони на ONE во: Скопје (Ramstore, ТЦ Бисер, ГТЦ, ВЕРО Центар, Skopje City Mall) ... Read More »

Се повреди најдобриот играч на Апоел

Jordi+Codina+Getafe+v+Real+Madrid+La+Liga+gjScqBIErZJl

Откако се вратија од подготовките со само еден триумф, и убедливи три порази, новиот шеф на стручниот штаб на кипраните се соочува со нови проблеми. Најдобриот негов играч, голманот Жорди Кодина, која има еден настап за славниот Реал Мадрид, и зад себе поминати пет сезони крај стативите на Хетафе, се повреди на последниот контролен меч со Леч Познан. Колку е ... Read More »

Продолжуваат напорните тренинзи и во Скопје

11425246_827658227329193_4431029281111247175_n

Откако помина слободниот ден, денес момците се вратија кон своите обврски, и тренинзите, за што е можно подобра подготовка како на физички, така и на тактички план за натпреварите со кипарски Апоел. Агендата на тимот е вообичаена, денес момците имаат напорен тренинг, a од утре екипата ќе продолжи со два тренинга, исто како и во Австрија, еден во раните утрински ... Read More »

Вардар треба да го примени полскиот рецепт, Апоел загуби и од трет полски тим

11236430_388275894714532_6235945051387508815_n

Апоел загуби и на третиот по ред пријателски меч против тим од полската лига. По неуспехот против Лечиа и поразот од дури 4-1, по вториот пораз од полскиот второлигаш екипата на Арка со 2-1, денес кипраните забележаа нов убедлив пораз и тоа од Леч Познан со 3:0 Несомнено на Апоел не му оди на овие подготовки со новиот тренер, секако ... Read More »

Ден одмор по пристигнувањето од Австрија

fkvardar-tim

Откако вчера пристигнаа од Австрија, денес момците на Фк Вардар добија слободен ден. Овој ден треба да го искористат за адаптација во нашата земја, и одмор за понатамошните подготвителни 10-тина дена пред патувањето за Никозија – Кипар каде ќе го одиграме првиот натпревар од Л.Ш Исто така се напоменува дека вардарци ќе одиграат уште една пријателска средба, пред да заминат ... Read More »

Азербејџанци судии на мечот АПОЕЛ-Вардар

vardarfans svirka

На првиот меч во второто коло на 14 јули во Никозија европската куќа на фудбалот одлучи да ги делегира Азебеџанските судии за делители на фудбалската правда . На премериниот меч од двомечот со Апоел главен делител  на правдата ќе биде Алијар Агхајев , а негови помошници и  Мубариз Хашимов и Зејнал Зејналов, исто така и  четвртиот судија доаѓа од Азербеџан ... Read More »