Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 500)

Прв тим

(ФОТО)Австријците со македонско знаме и песната “Ој Вардаре македонски“ ги пречекаа ФК Вардар

vardarfans docek

Вистинско топло “ добредојде “  денес доживеа црвено- црните момци во Хотелот Авита во австрискиот Бад Татцамнсдорф . Денес вардарци пристигна и одседнаа во истиот хотел во кој и изминатата година  ги минаа својте  летните подготовки  во Австрија.  Вистински топол пречек со голем број на персонал кој ги пречекува нашите момци, македонско знаме и звукот на познатата песна “Ој Вардаре Македонски “ ... Read More »

Мега трансфер: Велковски три години во Фк Вардар!

vardarfans-darko-velkovski-vardar

Готово е! по повеќе од три дена интензивни преговори, подадена беше рака денеска, и Дарко Велковски ќе стане нов играч на шампионот на Македонија Фк Вардар. Конечно челните луѓе на двата клуба дојдоа до заеднички јазик. Па и не беше така лесно, со оглед на фактот што се работи за голема сума на пари кој Вардар ќе ја плати за ... Read More »

Утрово ФК Вардар замина за Австрија на подготовките за Л.Ш

vardarfans.mk4

Утрово црвено- црната експедиција од Аеродромот Алесксандар Велики заминаа за Австрија каде во наредните две недели ќе ги одработат подготовките за Лигата на Шампионите. Во Австрија ќе го дочекаме и ждребувањето на 22 ри Јуни за  противникот во второто  коло . Нашите фудбалери ќе бидат стационирани во Бад Татцмансдорф поточно во  Хотелот „Авита“ . За време на подготовките ќе имаат ... Read More »

Младинецот Аломеровиќ ново име во Фк Вардар, на подготовките во Австрија

vardarfans din

Екипата на Фк Вардар денес замина на подготовки, кои ќе се одвиваат во Австрија. Тука ќе останат се до 3 јули, каде ќе одиграат и неколку пријателски натпревари. Ново име во составот на Андреев на овие припреми е Дин Аломеровиќ, кој настапува за младинците на Фк Вардар. Аломеровиќ е стандарден репрезентативец и на фудбалската репрезентација до 18 години, која беше ... Read More »

Утре рано наутро Вардар заминува за Австрија

Утре рано наутро нашите момци и стручниот штаб заминуваат за Австрија каде ќе останат се до 3 јули, и ќе се подготвуваат за настапот во квалификациите од Лигата на Шампионите. Ова ќе биде втора година по ред Вардар да замине на исто место. Условите за игра и тренинг во Австрија се на највисоко ниво, со самото тоа говори и фактот ... Read More »

Официјалано !ФК Вардар го промовираше голманот-рекордер Гачевски

vardarfans 11555

ФК Вардар на својот веб сајт ја потврди информацијата и го промовираше младиот македонски голман Филип Гачевски како четврто засилување за црвено-црните . Истиот заедно со Пачовски , Кобетиќ и Павловиќ моментално го сочинува квартетот голмани на Вардар .Голманот рекорден по изминати минути со непримен гол во ПМФЛ во изјава за клубскиот сајт вели : За трансферот во Вардар? Среќен ... Read More »

Фелипе трансфер цел на Фк Вардар!

11356258_1462889720688747_1972247026_n

  Неофицијално пристигна информација до нас дека бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе, играч на Цска Софија е трансфер цел на Фк Вардар. Овој офанзивен играч наводно контактирал преку неговиот агент Ендов, и се остварени првите контакти. Фелипе би бил одлично засилување за Фк Вардар! Фелипе е роден 1987 година, оваа сезона има одиграно 28 натпревари за ЦСКА.   Read More »

УЕФА го ”смести” Вардар на 340 место

vardarfans fk vardar

Европската куќа на фудбалот го смести нашиот шампион на 340 место на најновата ранг листа. Нашиот тим уште од многу поодамна има ранкинг од (3.175) доколку успееме да минеме барем едно коло во квалификациите од Лигата на Шампионите, драстично ќе се подобри ранкингот и освоените бодови ќе се зголемат, што би значело и подобра позиција во иднина, односно како носители ... Read More »

Вардар со млади сили ја напаѓа Европа!

vardarfans mur

  Со значително помлад тим нашиот првак ќе атакува на долго лето. Откако дојдоа Бобан Николов, Ацо Стојков, и Владица Брдаровски, денес во ФК Вардар пристигнаа уште тројца млади талентирани надежи, кој треба да го подгинат квалитетот на играта на нашиот првак за едно повисоко нив. Но тоа не е се, Вардар тргнува во атак на Махмудов и други играчи. ... Read More »

Филип Гачевски нов голман на ФК Вардар! Рекордерот во мак.фудбалот како “најдолго несовладан голман’’

vardarfans gece

Најдобриот голман оваа пролет на македонските фудбалски терени во првата македонска лига Филип Гачевски нов голман на ФК Вардар. Тој пролетва успеја да ја сочува својата мрежа од погодок рекордни 797 минути што е најдобро остварување на голман во историјата на ПМФЛ. Црвено-црните добиа два рекордери самиот Гачевски го потисна  Пачовски на втората позиција на оваа листа, Томе имаше 790 минути ... Read More »