Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 499)

Прв тим

СТРИМ ВО ЖИВО! ФК Вардар- Т.Грозни 17-00 часот

Се уште сме под силен впечаток на ждребката во Лигата на Шампионите така и играчите на црвено-црните кој денес напладне дознаа дека силниот кипарски тим АПОЕЛ ќе биде нивни противник ќе го имаат првиот тест дуел во подготовките за овој двомеч . Мечот е закажан со почеток во 17-00 со тимот на рускиот прволигаш Терек  Грозни на теренот  “Спортплац“ во ... Read More »

АПОЕЛ противник во ЛШ! Црвено-црната карма не не одмина повторно падна најсилниот од можните противници !

apoel

Црвено-црната карма да играме со  најсилните можни противници не не одмина и овој пат . Утрово Уефа даде краток список (види) од пет можни противници Апоел, Марибор, Макаби Тел-Авив, Лех Познањ и Карабах кои можеа да се паднат на извлекувањето . Како и секогаш најсилниот од сите можни ни се падна нас така беше во случајот со Бате и Стеауа ... Read More »

Се објавија скратените групи !Познати кој се можните 5 противника на ФК Вардар

vardarfans gg

Европската куќа на фудбалот ги скрати на 5 можните противници на црвено-црните за ждребката закажана во 12-00 часот . Вардар ќе добие една од следниве пет : АПОЕЛ -Кипар Марибор-Словенија Макаби-Израел Лех Познан-Полска и Карабаџ -Азербеџан Read More »

Желбите на црвено-црните: Партизан , Скендер, Селтик , Лех Познањ ,…

vardarfans gg

Утре е долгоочекуваниот 22ри ден кога ќе го дознаеме нашиот противник во второто коло на Лигата на Шампионите . Желбите се различни на сите нас на клубскиот сајт излегоа желбите на црвено-црните кој тие ги посакуваат за ова важно соочување погледнете ги : АЛЕКСАНДАР ВАСОСКИ (ТРЕНЕР) „Сакам да ни се падне Скендербег. Тоа е тим кој што можеме да го ... Read More »

Фелипе шеста нова ”виолина” во Фк Вардар!

felipe-fkvardar-vardarfans

Најавите се реализираа сега и официјално, Фелипе стана нов играч на Фк Вардар. Фелипе доаѓа од Цска Софија, каде што мина една година и успеа да запише 28 натпревари, со 3 постигнати погодоци. Ова ќе му биде втора сезона во Европа на Фелипе. Фелипе е играч од средината на теренот, и се очекува да донесе свежина и новитет во играта ... Read More »

Еуфоријата расте, Вардар чека противник!

vardarfans 77

Еуфоријата раста се повеќе и повеќе. уште неполни 24 часа Вардар ќе го дознае својот противиник во второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите. Ждребот е утре во 12 часот во Нион, директен линк за извлекувањето ќе добиете во текот на денешниот ден. Секој си има своја физија. и свој можен противник во квалификациите. Ние однаставно велиме, нека има само ... Read More »

НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: ФЕЛИПЕ НОВ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР!

0376311001414271821_57467_673x372

Сега и официјално бразилскиот интернационален Фелипе е нов играч на ФК Вардар.  Тој доаѓа од тимот на ЦСКА Софија. Наскоро очекуваме од официјалната страна на клубот официјална потврда, и детали околу овој одличен трансфер! Read More »

Започнаа напорните тренинзи во Австрија

vardarfans docek1

Започнаа напорните тренинзи во Австрија за момците на Сергеј Андреев. По вчерашниот напорен ден, со два тренинга, напладне и попладне, момците имаа мирна и пријатна вечер. На денешниот тренинг се приклучи и најновото засилување Дарко Велковски, кој првиот тренинг го мина индивидуално само со трчање, а вториот попладневен го мина со остатокот од екипата. Денес Вардарци продолжуваат во исто темпо, ... Read More »

Дарко Велковски се приклучи на тимот и го одработи утринскиот тренинг со останатите

vardarfans 0

Денес утрово на останатата експедиција во Бад Татцмансдорф- Австрија се приклучи и рекорерот по најголем трансфер во мак.фудбалот Дарко Велковски . Велковски вчера го официјализираше својот договор со ФК Вардар . Истиот утрово пристигна и ја одработи првата “епизода“ како црвено- црн фудбалер. Дарко имал лесен  утрински тренинг со остатокото од екипата . Другите момци имале потежок тренинг со акцент ... Read More »

Двајца нови играчи се придружија во Австрија на црвено-црните Украинецот Новак и Ц.Горецот Мијушковиќ !

vardarfans w

Како што известуваат од клубот од денес со нашите момци во Австрија се придружи и  Украинецот Евгениј Новак. Овој млад играч  има 26 години, висок е 185 сантиметри  тој игра во одбраната . Бил дел од школата на Динамо Киев каде и играл во вториот тим подоцна играл за Севастопол, и минатата сезона ја мина во украинскиот Волин Луцк член на Премиер лигата. кој ... Read More »