Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 497)

Прв тим

Второ засилување за ФК Вардар, Бобан Николов!

971356_10200668813697633_118352860_n

Втора нова виолина во екипата на Вардар е нашиот младински репрезентативец Бобан Николов. Николов ни доаѓа од романската лига, од екипа на Константа. Николов има само 20 години, и важи за еден млад огромен потенцијал. Несомнено ФК Вардар добива одлично засливање, пред се за настапите во Лигата на Шампионите. Николов свој потпис на договор ќе стави откако ќе се ослободи ... Read More »

Започнува мисијата “Лига Шампиони“.Утре прв тренинг на ФК Вардар во Скопје

vardarfans stole

Започнува мисијата “Лига Шампиони“ за црвено-црните фудбалери од утре . Во Скопје утре ќе се одржи првиот тренинг на фудбалерите на Вардар кој ќе биде прв собир за подготовките за новата сезона 2015/2016 и европските предизвици кои следуваат . Вчера и денес во С.Ц Јане Сандански во новиот медицински центар фудбалерите ги имаа задолжителните лекарски прегледи. Вардар во Австрија ќе ... Read More »

Заврши одморот за фудбалерите, денес и утре имаат медицински прегледи

vardarfans pregledi

Денес заврши краткиот одмор на фудбалерите на ФК Вардар кој траеше од последното коло во Кратово. Денес фудбалерите и во текот на утрешниот ден ќе имаат стандарни медицински прегледи кои ги имат секогаш пред почетокот на новите подготовки за предизвиците кои следат . Годинава порано почнува сезоната 2015/16 за црвено-црните бидејќи со титулата обезбедивме место во Лигата на Шампионите , ... Read More »

(ФОТО)Дефинирани 17 можни противници во ЛШ на Вардар! Највисоко рангирани Селтик, Стеауа , Бате ,Апоел, Динамо,…најниско Скендер-бег!

vardarfans zdreb

Дефинирани се сите можни 17 противници на ФК Вардар за ждребката во Лигата на Шампионите која ќе се одржи на 22 Јуни . Датумите на мечевите се закажани  и тоа првите двомечи за 14/15 Јули , а реваншите УЕФА ги закажа за 21/ 22 Јуни. Вардар се наоѓана 12тата позиција во втората половина од 17 тимови кои не се носители ... Read More »

(Видео) Шампионско издание на Вардар ТВ

vardarfans grozdan

Шампионско издание на Вардар ТВ во неа може да погледнете : репортажа од доделувањето на титулата на фудбалскиот клуб во Кратово, на женската ракометна секција во малата сала при Спортскиот Центар Јане Сандански. Информации за засилувањата Деревен , Човиќ , и за регрутацијата на млади надежи во ракометната школа. Гости во студиото се Влатко Грозданоски (фк) , Чипурин (рк) и ... Read More »

На штоперот Стојчевски му завршува позајмицата во Тетекс се враќа во црвено-црното јато

vardarfans stole

Стојчевски со црвено-црните ги одработи подготовките во Анталија од каде беше “прекомандуван“ во тетовските сино- бели како позајмен играч. Вардар го остапи овој млад и надежен фудбалер со  цел да обезбеди стандардно место и како млад играч да добие соодвета прволигашка минутажа и да стекне натпреварувачко искуство во најсилната наша фудбалска  конкуренција. Младиот Столе Стојчевски имаше солидна сезона во тимот од Тетово ... Read More »

Остоја Стјепановиќ раскинува со Висла, на потег ФК Вардар!

576186_169454916522466_323412590_n

Според последните информации кои ни доаѓаат од Полска, нашиот поранешен играч, и репрезентативец на Македонија Остоја Стјепановиќ нема да продолжи со полскиот тим екипата на Висла од Краков. Откако не вродиле со плод последните преговори, по се изгледа Остоја ќе си побара нова средина за докажување, дали управата  на нашиот тим треба да се обиде да направи КАМ – БЕК ... Read More »

Еден од поубавите моменти оваа сезона (ФОТО)

1525161_774373619288585_686009786693115626_n

Еден од поубавите моменти оваа сезона е току овој момент на фотогарфијата. Сите ќе се сетиме на оваа фотографија, кога по завршувањето на еден првенствен натпревар кога нашиот Вардар не успеа да победи, само играчот со број 32 – Дарко Глишиќ ги одпоздрави најверните навивачи Комитите. Овој момент предизвика многу оваации кај навивачите кон овој играч, но и тага поради ... Read More »

Погледнете ја табелата на сите одиграни мечеви на ФК Вардар во Првата Македонска и Првата Југословенска лига

vardarfans 1961

ФК Вардар е најголемиот македонски клубски спортски бренд кој засебе има голема историја уште од далечната 1947 година. Ова се две табели за лигите во кој настапувал и успехот во истите . На првата може да се види успехот од формирањето па до денес на Македонската Прва фудбалска лига каде Вардар е најдоминантен во сите статистички категории. ТАБЕЛА МПФЛ ОД ... Read More »

Достигнати значајни бројки на нашиот веб сајт!

vardarfans-poseti

Иако имаме многу проблеми при влегување на нашите вести на веб сајтот Вардарфанс.мк, односно поради недоволниот број на слободни места, кои се полнат на скоро секоја вест, и понекогаш паѓа, сепак со голема работа, и голема посветеност кон нашата прва љубов ВАРДАР, достигнавме значајни бројки, односно прегледи на нашиот сајт. Иако работиме без никаква помош и поткрепа од клубовите наши, сепак се ... Read More »