Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 495)

Прв тим

ПРЕНОС ВО ЖИВО! Меч за титула Вардар -Работнички 18-00 часот!

vardarfans sile

Мириса на Титула. Денес во 18-00 часот е градското дерби на кое може да се запечати деветата црвено-црна титула. Нашиот ФК Вардар е домаќин на тимот на на актуелниот шампион на земјава Работнички . Во дирекна битка и со освојување на трите бода ќе се промовираме во Шампиони на земјава. Овој меч за сите кој не се во можност да ... Read More »

НОВИ МАИЦИ 150 ДЕНАРИ -ПРОДАЖБА ВЕЧЕР ПРЕД ЗАПАД И НА ФОНТАНА-СИТЕ ПАРИ ИДАТ ЗА ШТРАКАЛО

Овие нови маици со мотив Вардар ќе можете вечер да ги набавите по цена од 150 денари пред мечот Вардар-Работнички. Напомена собраните срества од продажбата ќе бидат наменети за лекување на членот на Комити Запад -Штракало. Read More »

КОМИТИ: ОДИМЕ НА ТИТУЛА ! ВЛЕЗНИЦА 50ДЕН/100 ДЕН

Денеш е голем ден за вљубениците во црвено-црните бои денес ФК Вардар го делат 90 минути од титулата која ќе биде девета за најголемиот Македонски спортски бренд , а осма по осамостојувањето на земјава . Затоа Комити со известување до својте членови повикаа да се присуствува денес и да се прослави овој трофеј, во соопштението велат: Одиме на титула!!! По ... Read More »

Сите на стадион, време е за Вардар, за 9-ка!

1267911229-fk-rabotnicki--fk-vardar-10-06032010269003_269003

Време е барем еднаш оваа сезона да го пополниме бар едниот дел од западната/северната трибина на нашиот стадион, и со една одлична партија, нашите момци да стигнат до толку посакуваната 9-та титула во Независна Македонија. Утре од 18 часот сите скопјани, и верни навивачи на Вардар ќе дојдат на стадион, и покрај слабите игри на Вардар оваа пролет, и покрај ... Read More »

90МИНУТИ ДО 9та ТИТУЛА!!СИТЕ УТРЕ НА СТАДИОН 18-00

Коцката е фрлена !!! По една година пауза не делат 90минути до нова Шампионска титула 9та за црвено-црните и 8ма во независна Македонија. Затоа сите утре на стадион Вардар не се сака само на ФБ со виртуелна љубов. Терминот е одличен 18-00 вечерен совршен за солидна посетеност . Вардар на овој меч влегува како лидер со 6 бода предност и ... Read More »

СИТЕ ОФИЦИЈАЛНИ МЕЧЕВИ НА ФК ВАРДАР ВО ЕВРОПСКИ РАМКИ

Вардар има долга богата фудбалска историја која датира уште од 1947 година со неговото основање . Прв меѓународен официјален меч го имаше во сезоната 1961/62 година кога како Шампион на Југословенскиот “Куп на Маршалот “ се сретна со Данфермлајн во КПК. Последен е полани со Стеауа Романија. Вардар има одиграно 60 официјални меча на кој има како позитивни резултати забележано ... Read More »

(ВИДЕО) Од победата со Металург , Шиле ја направи разликата

Црвено-црните со победата над Металург, со резултат 2:0 направија уште еден чекор поблиску до Шампионската титула. Дејан Блажевски е дефинитивно најдобриот играч во пролетниот дел од сезоната. Ги постигна двата гола на вчерашниот натпревар, а имаше уште неколку одлични можности да ја затресе противничката мрежа. Видеото со двата погодоци на Блажевски, можете да го погледнете ТУКА Read More »

ПРЕНОСИ ВО ЖИВО!!! СЛЕДНИТЕ ДВА МЕЧА НА ФК ВАРДАР ВО БИТКАТА ЗА 9та ТИТУЛА СО РАБОТНИЧКИ И ШКЕНДИЈА

vardarfans ss

Битката за титула е во самиот зенит веќе среда е првиот меч за црвено-црните со комшиите од Градски Парк тимот на ФК Работнички , во недела гостуваме кај екипата која ни го нанесе единствениот пораз оваа пролет ФК Шкендија и тоа во Куманово на Стадионот на Башкими. Македонската телевизија реши овие два важни меча на кој се очекува да се ... Read More »

ИТАМЕ КОН СИТЕ ДОМАШНИ ТИТУЛИ- ФК,РК,ЖРК ВАРДАР И КУПОВИТЕ ВО РАКОМЕТ, ШАМПИОНКИ НА Л.Ш, КУГЛАРИТЕ ВИЦЕШАМПИОНИ, КОШАРКАРИТЕ ВЛЕГОА ВО ВТОРАЛИГА

vardarfans-tri-logovci-660x330

Веќе е мај и полека се гледа расплетот во првенствата, црвено-црните итаат кон титулите. Трите клуба во сопственост на г-н Сергеј Самсоненко фудбалскиот и двата ракометни идат кон насловот Шампион на Македонија. Ракометарките избраничките на  Индира први, на неколку кола до крајот веќе ја обезбедија титулата во женската ракометна најсилна конкуренција . Ова е трета последователна домашна титула за црвено-црните ... Read More »

(ФОТО ТАБЕЛА+РАСПОРЕД) ТИК-ТАК-ТИК-ТАК 9та ТИТУЛА НА ДОФАТ

vardarfans raspored

По вчерашната победа над тимот од Железарница до 2-0 нашите момци на само четири кола до крајот имаат 6 бода предност и голема шанса веќе во среда да ја заверат 9-та титула Шампион на земјата . Блажевски беше централна фигура на вчерашниот меч со два погодока од кој вториот од белата точка покажа квалитет и ја направи разликата во класа ... Read More »