Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 494)

Прв тим

Вардар “спарингува“ со Динамо Загреб , а хрватската полиција ги претресува домовите на тренерот и претседателот Мамиќ

vardarfans mamic

Денес во 18-00 часот црвено – црните ќе се сретнат како што веќе знаеме со хрватскиот шампион загребски Динамо . Интересни вести стигаат од Хрватска додека Зоран Мамиќ подготвува тактика за мечот со ФК Вардар неговиот дом е цел на претрес и истрага на хрватските власти . Мечот ќе се игра двапати по 60 минути со цел нашиот шеф на ... Read More »

Младиот вардарец Аломеровиќ го прослави полнолетството во Австрија

vardarfans 11

Младиот фудбалер на црвено – црните Дин Аломеровиќ влезе во светот на возрасните тој на подготовките во Австрија наполни 18-години . И ако со два дена задоцнување на попладневниот одмор на Дин му беше приредена мала церемонија и роденденска торта .  Судбината сакаше да полнолетството го прослави надвор од својот дом , но тоа е секојдневна работа во професионалниот спорт ... Read More »

Дали ФК Вардар ќе купи шпиц? Или ќе ги “ оштри сегашните “ , терминот за пријавување на играчи за ЛШ се доближува !

vardarfans 9

Очигледно е дека на црвено – црните реализацијата во офанзива не им е најака страна на летните подготовки во Австрија . Целата црвено – црна јавност очекува(ше) ново име во нападот деновите минуваат подготовките се во напредна фаза , а страшно брзо се доближува последниот рок за пријавување на играчи за настапот на 14 Јули во Европската куќа на фудбалот ... Read More »

ФК Вардар завршува во Австрија , утре 120 минути силен тест со Динамо Загреб

vardarfans 08

Црвено – црните го одработуваат предпоследниот ден својата Австијска база  во Бад Татцмансдорф . Денес момците ќе одработат два тренинга во текот на денот . Утрово поштеда поради ситни повреди и лесен тренинг имаа Попов , Блажевски , Хамбарџумјан  и Ацо Стојков . Момците по утрешниот меч со хрватскиот шампион Динамо Загреб се враќаат во Скопје каде ќе останат се ... Read More »

Апоел очаен, загуби и од полски второлигаш

11236430_388275894714532_6235945051387508815_n

Се чини дека Апоел има по ужасни подготовки од нашиот тим. По предходниот неуспех, иста така против полски тим, кога се посрамоти и прими дури 4 гола, денес кипраните не беа ”способни” да го победа 10-то пласираниот тим во полската втора дивизија. Несоменно нешто не оди во плановите на Апоел. Секако ова немора ништо да значи за нас, но ете ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ – посветена на квалификациите за Л.Ш на ФК Вардар

vardarfans tv

Најновото издание на Вардар ТВ од овој викенд . Главна тема е квалификацискиот меч на црвено – црните од фудбалската Лига на Шампиони . Во видеото Вардар ТВ од Австрија ви ги донесува изјавите на Бобан Грнчаров и Гоце Седловски , а гостин во студиото е извршниот директор на ФК Вардар г-н Симев . Покрај ова видео од мечот со ... Read More »

ОФИЦИЈАЛНО ЦРВЕНО – ЦРНИТЕ ГО ПРОМОВИРАА ЦРНОГОРЕЦОТ НЕМАЊА МИЈУШКОВИЌ

vardarfans q

И официјално нашиот  клуб го промовираше како член на црвено-црните  црногорскиот интернационалец Немања Мијушковиќ . Станува збор за млад дефанзивен играч кој има 23 години . Тој ги задоволи вкусовите на првите мечеви кој ги одигра за ФК Вардар . Сега и официјално е наш играч во следните три натпреварувачки сезони  . Тој доаѓа од шампионот на неговата земја тимот ... Read More »

Само нерешено (1:1) ,против екипата на Пушкаш Академија

vardarfans 1

Избраниците на Сергеј Андреев останаа без триумф и на четвртиот подготвителен натпревар во Австрија. Црвено-црните вчера само ремизираа (1:1) против Унгарскиот прволигаш Пушкаш-Академија. Иако имавме предност со голот на Блажевски од 64 минута, противникот успеа да израмни на десет минути пред крај, односно во 81 минута преку Ленше. Во првото полувреме се играше цврсто и борбено на двете страни, без ... Read More »

Без класичен напаѓач тешко оди на подготовките…

11147160_827659317329084_3983246943245368351_n

И по четвртата пријателска средба одиграна вчера, Вардар не покажа некој нови позитивни страни во играта. По неуспехот и бледата игра против Терек Грозни и поразот од 1:0, по нерешениот резултат со Волфсбергер, по една лоша слика, и победата од 2:1 против второлигаш од Австрија, вчера вардарци одиграа бледо, без поголеми шанси, и новини во играта против тимот на Академија ... Read More »

ПРЕНОС ВО ЖИВО! ФК Вардар- Пушкаш Академија 18/30 часот!

vardarfans 1

Денес со почеток во 18-30 часот ќе се одигра четвртиот тест дуел за црвено- црните . Противник против кого ќе се обидеме да дојдеме до втората победа на овие подготовки е десетопласираниот тим од минатата година година во најквалитетната Унгарска лига- Пушкаш Академија  . Овој дуел вардарци ќе го одиграат на на стадионот во Дитерсдорф место во близината на Грац . ... Read More »