Tuesday ,07 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 492)

Прв тим

Вардар за 100 секунди го реши Тетекс, Комити побараа оставка од Андреев.

736467294ab25c43309778da4da84d5609-w=1920-h=1279

Конечно избраниците на Сергеј Андреев ја прекинаа лошата серија од два натпревари без победа. На арената Филип втори беа подобри од екипата на Тетекс совладувајќи ги со резултат 2:0. Неколку измени имаше во стартниот состав на Вардар, за разлика од претходните натпревари. Во првите 11 се вратија Гроздановски и Деспотовски, а своето деби во ПМФЛ за Вардар го имаше младинецот ... Read More »

ПРЕНОС ВО ЖИВО – СТРИМ!!! ФК Вардар – ФК Тетекс 16-00 !

Почеток на преносот 16-00ч!

Стрим за следење во живо на мечот на ФК Вардар од 23 коло во Македонската Фудбалска лига . Мечот ќе се одигра на Националната Арена Филип Втори гостин ни е “фенерџијата“ во лигата Тетекс.  Црвено-црните момци на Андреев ќе играат меч во кој бодовите ни се повеќе од потребни со тимот од Тетово почеток на мечот и преносот е закажан ... Read More »

(РЕТРО ФОТО) Комитски караван во 90сетите

vardarfans komiti retro

Ретро фотографија од 90сетите како изгледаше Комитскиот караван низ нашиот главен град Скопје пред одигрување на меч на ФК Вардар . На сликата популарното “Фиќо“ го управува покојниот Гоце Рилевски поранешен комесар на Фудбалскиот клуб Вардар . Знамето во вардаровите црвено-црни бои го вее се уште активен член на Комити . Во караванот второ возило е застава 101 типични возила ... Read More »

ФК Вардар на кратко ја изгуби лидерската позиција во првенството

stole stoper

Вардар ја изгуби лидерската позиција најмалце на 24часа. Во денешниот дуел конкурентот од Градски парк тимот на ФК Работнички со победа од 2-0 над тимот од Кратово ФК Силекс . Вардар сега има негатива од 2 бода во однос на романтичарите . Сами сме си виновни што дозволивме пролетва понеквалитетната екипа на Работнички да ни ја преземе лидерската позиција на ... Read More »

КОМИТИ : Никаква лоша игра и незалагање на теренот нема да не спречи да го бодриме Вардар

vardarfans komiti

Навивачката група Комити ќе присуствува на утрешниот дуел помеѓу нивниот миленик ФК Вардар и тимот од Тетово Тетекс по тој повод со соопштение на својот веб-сајт се обратија до јавноста , својте членови и фудбалерите на црвено-црните : Фудбалерите на Вардар уште еднаш покажаа дека ништо не им значи нашата поддршка, дека сеедно им е дали некој ги бодри низ ... Read More »

Братското дерби Вардар – Тетекс

vardarfans-vardar-bregalnica

Вонредно ново коло од ПМФЛ ќе се одигра во среда во 16 часот на арената Филип II. Нашите момци силите ќе ги одмерат со последното пласираниот тим екипата на Тетекс. Сите сме разочарани и гневни на овој Вардар, сите очекувавме сликата оваа пролет да биде многу поинаква, со одлична убедлива игра, на моќен европски Вардар но како и на сите ... Read More »

Време е за промени во Фк Вардар, вака не оди

1970592_754886101273073_4976426156963850816_n

Кога сите очекувавме дека овој Вардар ќе се ”прошета” низ пролетниот дел од ПМФЛ сме се излажале, се надзира истата приказна како минатата пролет, Вардар игра неубедливо, под палката на овој тренер! Време е за промени, додека сеуште сме лидери… Работнични ни се доближи на само еден бод негатива, оваа пролет Вардар не покажа карактер на ниту една средба. Имавме одлична можност ... Read More »

Вардар анемичен во Штип со Брегалница 0-0

vardarfans STI

Почнуваме со прашањето ДО КОГА ВАКА ???? Ова е европски Вардар , а Андреев, нели е доста ,оставка  треба да си подготвите… ? ЗАР НЕ Е ЖАЛНО ЗА ОНИЕ КОЈ ПАТУВАА ДО ШТИП ДА ВЕ БОДРАТ 90 МИН НА СОПСТВЕН ТРОШОК?Црвено-црните неуспеаа да дојдат до победа трета по ред на исто толку гостински мечеви пролетва во ПМФЛ . Пред околу ... Read More »

СТРИМ !!ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ШТИП- Брегалница – ФК Вардар 16-00

vardarfans ii

  Фудбалскиот клуб Вардар ќе врши пренос од гостувањето во Штип каде црвено-црните ќе имаат меч со тимот на Брегалница. Фудбалскиот клуб овој пренос преку стрим ќе го врши на на својата веб страница . Веќе се одредени првите 11  на кои смета Сергеј Андреев  да го почнат овој меч во Штип :    Пачовски,  Хамбарџумјан, Таневски,  Глигоров,  Попов,  Стојановски,  Ибричиќ, ... Read More »

Тренерот на Брегалница Костов за Вардарфанс: Во сабота нека победи фудбалот

Влатко Костов го прославува постигнатиот гол против  Пелистер, сезоната 1991/92 меч од  Првата југословенска сојузна лига

Утре во Штип ФК Вардар ќе се обиде да дојде до третата победа на третото гостување оваа пролет против тимот на Брегалница. На кормилото на тимот од Штип е искусниот прволигашки тренер Влатко Костов. Истиот воедно е и поранешен фудбалер на Скопските црвено-црни чии дрес го носеше во периодот 1990 до 1993 година и успеја да ја  освои  првата домашна ... Read More »