Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 493)

Прв тим

Вандаир за Вардарфанс: Вардар ќе биде секогаш во моето срце ! Во ЛШ очекувам чудо како со ЦСКА

vardarfans 22

Во пресрет на првиот меч со Апоел во вторник во изјава за Вардарфанс со нашите фанови, своите очекувања за истиот и спомените од дуелите кога тој настапуваше во Вардар ги споделува Вандаир . Бразилецот имаше значајна улога во црвено – црниот табор како во неколкуте сезони во домашниот шампионат така и во европските купови. Вандаир зад своето име го запиша рекордот ... Read More »

ФК Вардар утре патува за Никозија

vardarfans web

Црвено – црните утре од Скопје ќе заминат за главниот град на островската држава Кипар – Никозија каде ги чека меч од најквалитетното европско клубско натпреварување.Тие два дена порано ќе пристигнат во градот кој во оваа доба од годината  има исклучително неповолна клима за да може да се адаптираат на истата. Во Никозија каде на 14ти Јули ќе се игра ... Read More »

КОМИТИ ПОВИКУВААТ: “ ДА ПРИСУСТВУВАМЕ НА ПОСЛЕДНИОТ ТРЕНИНГ НА ФК ВАРДАР“

vardarfans komiti

Најдобрата Македонска навивачка група, популарните Комити иако нема да бидат во можност да патуваат во Кипар и да ги поддржат своите миленици кон добар резултат, сепак не ја забораваат својата најголема љубов. Сигурно е дека нивното присуство ќе значи многу за Вардаровите момци кое ќе им даде дополнителен мотив и поттик за победа во Кипар. “Комити запад“ ги повикуваат сите ... Read More »

Познати се 22 играчи кои ќе патуваат за Кипар

11147160_827659317329084_3983246943245368351_n

Стручниот штаб на Фк Вардар ги одреди 22 играчи кои ќе патуваат во Кипар, за престојниот натпревар од второто квалификациско коло, против екипата на Апоел. Нашиот шампион тргнува во недела, со следниве фудбалери кои ќе му бидат на располагање на тренерот Андреев: ГОЛМАНИ: Томе Пачовски, Филип Гачевски. ОДБРАНА: Горан Попов, Немања Мијушковиќ, Бобан Грнчаров, Дарко Велковски, Хофханес Хамбарџумјан, Владица Брдаровски. ... Read More »

Андреев: Одиме во Кипар да извадиме добар резултат

vardarfans pres

Вардарци одржаа прескоференција во пресрет на првиот од двата дуела, што треба да се одиграат против екипата на Апоел од Никозија. На денешниот прес зборуваше шефот на стручниот штаб, Сергеј Андреев кој изрази задоволство од подготовките и за шансите на неговиот тим против Кипарскиот шампион. -Почнавме со подготовки на 8 јуни, а од 18 јуни заминавме во Австрија каде што ... Read More »

Васоски: Имаме реални шанси да поминеме понатаму – Грнчаров: се надевам на поволен резултат и со гол од гости

vardarfans vasoski

Денес во прес салата во С.Ц. Јане Сандански се одржа прес-коференција пред натпреварот во вторник со екипата на Апоел во Кипар. За очекувањата од дуелот со Апоел и колкави се шансите да се најдеме во слетното квалификациско коло, зборуваа помошниот тренер Александар Васоски и заменик капитенот Бобан Грнчаров. Васоски очекува повторување на успехот од пред десет години, кога црвено-црните беа ... Read More »

ОДЛИЧНА ВЕСТ!! ДВАТА ДУЕЛА АПОЕЛ – ВАРДАР ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА МТВ

fkvardar-tim

Одлична вест за љубителите на македонскиот фудбал и фк Вардар, двата меча од второто коло во лигата на шампионите ќе ги следиме на малите тв екрани низ директен пренос . Македонската радио и телевизија ќе ги пренесува двата дуела во живо на првиот канал . Одличен потег особено важен беше првиот меч од Никозија, кој нема да може да го ... Read More »

Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел

vardarfans pres

Утре со почеток од 12 часот ќе се одржи прескоференција, по повод првиот натпреавр од Лигата на шампионите против екипата на Апоел. Ќе можеме да ги слушнеме очекувањата за првиот дуел во Кипар, од тренерот Сергеј Андреев, неговиот помошник Александар Васовски и од заменик капитенот Бобан Грнчаров. Прескоференцијата ќе се одржи во прес салата на спортскиот центар Јане Сандански, на ... Read More »

Црвено-црните во недела заминуваат за Кипар

Вардаровата експедиција во недела ќе тргне за Кипар, каде во вторник со почеток од 19 часот ќе го одигра првиот натпревар од Лигата на шампионите, против екипата на Апоел. Ова е одлично решение да се пристигне во Никозија два дена порано, со цел да се аклиматизираат на новата средина и климатските услови во оваа земја. Екипата треба да пристигне во ... Read More »

Во стил на голема екипа: ВАРДАР ВО КИПАР СО ГОТВАЧ И КОНТРОЛОР НА ХРАНА

11539618_827658650662484_1009851672020792102_n

Во стилот на една голема екипа, нашиот шампион нема ништо да остави на случајноста, со себе на Кипар ќе понесе и свој готвач, и контролор на храната. Од клубот на својата официјална страна напишаa: Вардар во последно време го следи трендот на големите европски клубови. Нашиот тим на патувањето во Никозија покрај целокупната експедиција која ќе се грижи играчите безбедно ... Read More »