Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 491)

Прв тим

Испаѓањето на ЦСКА Москва од ВАРДАР, според УЕФА едно од најголемите изненадувања во ЛШ

vardarfans senzacija

Елиминацијата на Московска ЦСКА од нашиот шампион, екипата на Вардар се смета за едно од најголемите изненадувања во историјата на Лигата на Шампионите. УЕФА реши да направи преглед и избор на најголемите сензации досега во најголемото натпреварување. Во овој избор се најде токму Вардар кој во сезоната 2003/2004 на експресен начин го исфрли големиот и познат Руски клуб и помина ... Read More »

“Комити“ им посакаа среќа на своите миленици

vardarfans komiti 1

Попладнево околу 18:30 часот на теренот близу до спортскиот центар Јане Сандански, екипата на Фк Вардар го одржа последниот тренинг пред заминувањето за Кипар. Во вторник момците ги очекува првиот меч во дуелот со Апоел од лигата на шампионите. Како и што навестија Комити, денес се собраа и беа присутни на тренингот на своите миленици. Тие нема да бидат во ... Read More »

Вандаир за Вардарфанс: Вардар ќе биде секогаш во моето срце ! Во ЛШ очекувам чудо како со ЦСКА

vardarfans 22

Во пресрет на првиот меч со Апоел во вторник во изјава за Вардарфанс со нашите фанови, своите очекувања за истиот и спомените од дуелите кога тој настапуваше во Вардар ги споделува Вандаир . Бразилецот имаше значајна улога во црвено – црниот табор како во неколкуте сезони во домашниот шампионат така и во европските купови. Вандаир зад своето име го запиша рекордот ... Read More »

ФК Вардар утре патува за Никозија

vardarfans web

Црвено – црните утре од Скопје ќе заминат за главниот град на островската држава Кипар – Никозија каде ги чека меч од најквалитетното европско клубско натпреварување.Тие два дена порано ќе пристигнат во градот кој во оваа доба од годината  има исклучително неповолна клима за да може да се адаптираат на истата. Во Никозија каде на 14ти Јули ќе се игра ... Read More »

КОМИТИ ПОВИКУВААТ: “ ДА ПРИСУСТВУВАМЕ НА ПОСЛЕДНИОТ ТРЕНИНГ НА ФК ВАРДАР“

vardarfans komiti

Најдобрата Македонска навивачка група, популарните Комити иако нема да бидат во можност да патуваат во Кипар и да ги поддржат своите миленици кон добар резултат, сепак не ја забораваат својата најголема љубов. Сигурно е дека нивното присуство ќе значи многу за Вардаровите момци кое ќе им даде дополнителен мотив и поттик за победа во Кипар. “Комити запад“ ги повикуваат сите ... Read More »

Познати се 22 играчи кои ќе патуваат за Кипар

11147160_827659317329084_3983246943245368351_n

Стручниот штаб на Фк Вардар ги одреди 22 играчи кои ќе патуваат во Кипар, за престојниот натпревар од второто квалификациско коло, против екипата на Апоел. Нашиот шампион тргнува во недела, со следниве фудбалери кои ќе му бидат на располагање на тренерот Андреев: ГОЛМАНИ: Томе Пачовски, Филип Гачевски. ОДБРАНА: Горан Попов, Немања Мијушковиќ, Бобан Грнчаров, Дарко Велковски, Хофханес Хамбарџумјан, Владица Брдаровски. ... Read More »

Андреев: Одиме во Кипар да извадиме добар резултат

vardarfans pres

Вардарци одржаа прескоференција во пресрет на првиот од двата дуела, што треба да се одиграат против екипата на Апоел од Никозија. На денешниот прес зборуваше шефот на стручниот штаб, Сергеј Андреев кој изрази задоволство од подготовките и за шансите на неговиот тим против Кипарскиот шампион. -Почнавме со подготовки на 8 јуни, а од 18 јуни заминавме во Австрија каде што ... Read More »

Васоски: Имаме реални шанси да поминеме понатаму – Грнчаров: се надевам на поволен резултат и со гол од гости

vardarfans vasoski

Денес во прес салата во С.Ц. Јане Сандански се одржа прес-коференција пред натпреварот во вторник со екипата на Апоел во Кипар. За очекувањата од дуелот со Апоел и колкави се шансите да се најдеме во слетното квалификациско коло, зборуваа помошниот тренер Александар Васоски и заменик капитенот Бобан Грнчаров. Васоски очекува повторување на успехот од пред десет години, кога црвено-црните беа ... Read More »

ОДЛИЧНА ВЕСТ!! ДВАТА ДУЕЛА АПОЕЛ – ВАРДАР ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА МТВ

fkvardar-tim

Одлична вест за љубителите на македонскиот фудбал и фк Вардар, двата меча од второто коло во лигата на шампионите ќе ги следиме на малите тв екрани низ директен пренос . Македонската радио и телевизија ќе ги пренесува двата дуела во живо на првиот канал . Одличен потег особено важен беше првиот меч од Никозија, кој нема да може да го ... Read More »

Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел

vardarfans pres

Утре со почеток од 12 часот ќе се одржи прескоференција, по повод првиот натпреавр од Лигата на шампионите против екипата на Апоел. Ќе можеме да ги слушнеме очекувањата за првиот дуел во Кипар, од тренерот Сергеј Андреев, неговиот помошник Александар Васовски и од заменик капитенот Бобан Грнчаров. Прескоференцијата ќе се одржи во прес салата на спортскиот центар Јане Сандански, на ... Read More »