Wednesday ,28 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 470)

Прв тим

Остоја Стјепановиќ раскинува со Висла, на потег ФК Вардар!

576186_169454916522466_323412590_n

Според последните информации кои ни доаѓаат од Полска, нашиот поранешен играч, и репрезентативец на Македонија Остоја Стјепановиќ нема да продолжи со полскиот тим екипата на Висла од Краков. Откако не вродиле со плод последните преговори, по се изгледа Остоја ќе си побара нова средина за докажување, дали управата  на нашиот тим треба да се обиде да направи КАМ – БЕК ... Read More »

Еден од поубавите моменти оваа сезона (ФОТО)

1525161_774373619288585_686009786693115626_n

Еден од поубавите моменти оваа сезона е току овој момент на фотогарфијата. Сите ќе се сетиме на оваа фотографија, кога по завршувањето на еден првенствен натпревар кога нашиот Вардар не успеа да победи, само играчот со број 32 – Дарко Глишиќ ги одпоздрави најверните навивачи Комитите. Овој момент предизвика многу оваации кај навивачите кон овој играч, но и тага поради ... Read More »

Погледнете ја табелата на сите одиграни мечеви на ФК Вардар во Првата Македонска и Првата Југословенска лига

vardarfans 1961

ФК Вардар е најголемиот македонски клубски спортски бренд кој засебе има голема историја уште од далечната 1947 година. Ова се две табели за лигите во кој настапувал и успехот во истите . На првата може да се види успехот од формирањето па до денес на Македонската Прва фудбалска лига каде Вардар е најдоминантен во сите статистички категории. ТАБЕЛА МПФЛ ОД ... Read More »

Достигнати значајни бројки на нашиот веб сајт!

vardarfans-poseti

Иако имаме многу проблеми при влегување на нашите вести на веб сајтот Вардарфанс.мк, односно поради недоволниот број на слободни места, кои се полнат на скоро секоја вест, и понекогаш паѓа, сепак со голема работа, и голема посветеност кон нашата прва љубов ВАРДАР, достигнавме значајни бројки, односно прегледи на нашиот сајт. Иако работиме без никаква помош и поткрепа од клубовите наши, сепак се ... Read More »

ЕКСКЛУЗИВО РЕТРО ВИДЕО- КАКО ФК ВАРДАР ЈА ОСВОИ ЕСЕНСКАТА ТИТУЛА ВО ЛЕГЕНДАРНАТА1986/87

vardarfans 1987

Видео од антологиската шампионската сезона 1986/87 кога црвено-црните беа шампиони на екс Југославија. На почеток да искажеме голема благодаронсот до човекот кој ова вредно парче видео матријал го зачувал од заборавот во својата архива и ни го даде да го споделиме со сите минати, сегашни и идни вардарови вљубеници. Видео репортажа од мечевите како ФК Вардар таа 1986 година стигна ... Read More »

ТОП-5 стрелци и асистенти во ФК Вардар! Ивановски најдобар стрелец , Хамбарџумјан најдобар асистент

VARDARFANS FICE

ФК Вардар годинава нема доминантен стрелец кој би се одвоил од останатиот дел од тимот па така 56 погодока во првенството и тие во купот се распоредени на поголем број на играчи , од кој само двајца имаат двоцифрен број на погодоци за тимот . Во различен период од сезоната различни играчи доминираа со постигнати погодоци. Во првата полусезона блесна ... Read More »

Вистински момент управата на ФК Вардар да ја искористи лошата состојба во бугарското првенство

1560113_w2

Вистински момент за нашата управа да се обиде да ангaжира некој фудбалер од бугарското првенство, со оглед на фактот што сите фудбалери на ЦСКА Софија, и Локомотив Софија се слободни агенти. По нозата лоши денови, и лиценцата што им беше одземена на овие два бугарски великани, јасно беше дека и сите фудбалери ќе добијат раскин на договорот, и ќе им ... Read More »

(ВИДЕО)На денешен ден во 2013 години Скопје лудуваше! ФК Вардар шампион , РК Вардар и Вујо го урнисаа Металург

vardarfans 2013

Денеска се наполнуваат цели две години од историскиот 02/06/2013 за нас црвено- црните љубители на брендот број еден Вардар. Судбината сакаше тоа да не биде обичен ден последно коло во фудбалскиот шампионат директен дуел за титула Вардар- Хоризонт, понего во Кале Вардар-Металург директен дуел за ракометната титула . Река црвено- црни навивачи бевме распослани во гратскиот парк и околните локали ... Read More »

Плодна година за ВАРДАР!

vardarfans zrk

Плодна година имаше Спортското друштво Вардар оваа сезона. Недостигаше уште купот на Македонија во фудбалска конкуренција и да се финишираше успешната година, но и вака не е лошо. Доколку се соберат и титулите во младинските конкуренции, и останатите спортови, со освоените титули доаѓаме до една огромно плодна година, кога се во прашање титулите за Вардар. Ви ги презентираме освоените титули ... Read More »

Половина тим на ФК Вардар на одмор кај јужниот сосед, полнат батерии за Л.Ш

vardarfans-vardar-bregalnica

По завршувањето на сезоната нашите момци добија неколку недели одмор, пред патувањето за Австрија каде што ќе минат 15-тина дена подготвителен период за настапот во Лигата на Шампионите. Па според овој план, секако дека момците го искористија овој слободен момент да заминат на одмор со своите пријатели, фамилии, по напорната сезона, и освоената титула во домашното првенство. Половина наши играчи ... Read More »