Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 472)

Прв тим

КОМИТИ СКОПЈЕ: СИТЕ НА СТАДИОН, ВАРДАР ИГРА !

vardarfans komiti

Се бројат полека деновите до почетокот на решавачкиот натпревар од второто квалификациско коло, во најголемото натпреварување. Како одминуват деновите, се повеќе се вжештува атмосферата пред овој важен натпревар за Вардарци. Навивачката група Комити, полека се мобилизира и се собира во голем број за овој меч. Како и што најавуваат самите, време е да се наполни арената до врв и да ... Read More »

Митјиланд или Линколн, се потенцијалните противници ако Вардар го мине Апоел

vardarfans zdrepka

Екипите на Митјиланд од Данска или Линколн од Гибралтар се потенцијалните противници за црвено-црните во трeтото квалификациско коло. Денес во Нион беше извлечена ждрепката за третото квалификациско коло во лигата на шампионите. Ова секако важи ако нашиот шампион биде поуспешен на реваншот на арената “Филип Втори’ од екипата на Апоел. Ние имаме одличен резултат по првиот натпревар, каде останавме непоразени. ... Read More »

Продадени над 9. 000 билети за натпреварот со Апоел

vardarfans  bileti

Остануваат уште четири дена до големиот спектакл што ќе се одигра на арената “Филип Втори“. Од ден на ден се повеќе се зголемува интересот да се набави карта за реванш дуелот од второто квалификациско коло, помеѓу екипите на Вардар и Апоел. Според информации од клубот досега се продадени околу 9-10.000 карти за овој натпревар. Се очекува во наредните денови оваа ... Read More »

Доколку го поминеме Апоел, Вардар ќе биде носител во третото квалификациско коло

vardarfans-ls-640x330

Утре во Нион ќе биде извлечена ждрепката за третото квалификационо коло во Лигата на шампионите. Доколку нашиот шампион во второто коло го помине Апоел, во следната рунда ќе биде носител и ќе има можност да добие послаб противник. Победниците од овие натпревари ќе бидат носители во 3 квалификационо коло: 1.Стеауа Букурешт (Романија) – Тренчин (Словачка) 2. Апоел (Кипар) – ВАРДАР ... Read More »

Одбраните на Пачовски против Апоел ( ВИДЕО)

vardarfans pacovski

Томе Пачовски сигурно беше еден од најзаслужните за остварениот резултат, на првиот натпревар против Апоел во Кипар. На неколку пати успешно интервенираше, спасувајќи чисти погодоци. Имаше ситуација кога еден од напаѓачите на Апоел излезе очи во очи со нашиот голман, кој на крај излегуваше како победник. Без примен погодок е одличен резултат кој ни дава големи шанси во реваншот, кој ... Read More »

Купи оригинален дрес на Фк Вардар, по промотивна цена

vardarfans dres

Љубителите на Македонскиот фудбал и секако сите Вардарови навивачи ќе имаат можност во периодот од 18.07 (сабота) до 21.07 (вторник), да купат оригинален дрес на фудбалскиот клуб Вардар. Тоа можат да го сторат во “Вардар Фаншопот“ кој се наоѓа кај спортскиот центар Јане Сандански. Цената е промотивна и ќе изнесува 1.500 денари. Убава прилика сите кои го немаат досега посетено ... Read More »

Зголемен интересот за купување на карти, за натпреварот на Вардар во ЛШ

vardarfans bileti

Фудбалскиот клуб Вардар уште пред недела дена ги пушти во продажба билетите за реванш натпреварот на арената “Филип Втори“ , помеѓу екипите на Вардар и Апоел. Цената е симболична и изнесува само 100 денари. Уште пред да се одигра вчерашниот натпревар беа продадени околу 5. 000 карти, што говори за зголемениот интерес на љубителите на овој спорт во Македонија. Сега ... Read More »

Пачовски нашиот јунак, играч на натпреварот

vardarfans pacovski

Главен виновник што нашата мрежа остана незатресена на вчерашниот натпревар е сигурно нашиот голман Томе Пачовски. Дефинитивно е играч број еден на натпреварот, кој не остави во игра за пласман во третото квалификациско коло. Пачовски уште еднаш ги покажа своите квалитети и големото искуство кое го има зад себе. На неколку наврати успеа да одбрани чисти зицери и да го ... Read More »

Супер купот помеѓу Вардар и Работнички, е закажан за 17 август

11178261_800990826662600_28861185287019766_n

Супер купот на Македонија помеѓу фудбалските екипи на Работнички и Вардар ќе се одигра на 17-ти август на арената Филип Втори. Така реши фудбалската федерација на Македонија. Овој термин може да биде поместен доколку една од двете екипи, поминат во следното коло од европските натпреварувања. Ова ќе биде само втор пат откако се игра супер куп во Македонија. Првиот го ... Read More »

Изјави на играчите по мечот со Апоел

vardarfans izjavi

Вардар успеаа да остане непоразен на тешкото гостување во Никозија, во рамките на второто квалификациско колоод Лигата на шампионите. Сега не очекуваат уште 90 минути за игра на реваншот о Скопје, по кој ќе биде познат патникот во следната рунда. Ова се реакциите и впечатоците од вечерашниот натпревар на дел од играчите, за официјалната страна на клубот: -ТОМЕ ПАЧОВСКИ Беше ... Read More »