Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 474)

Прв тим

”Шиле” за Вардар фанс: Вардар треба да ги освои сите три пехара, бидејќи сме најдобар тим во земјава

vardarfans-shile

        По изминатите шест кола во најсилната македонска лига прв стрелец на истата е кој друг ако не фантастичниот ова сезона Дејан Блажевски. Шиле стрелаше 7 пати на 6 меча во првата лига и еднаш во купот кога победивме 0-1 кај ФК Кожуф погодок кој ни донесе пласман во следното 1/8финално коло во кое ќе играме со ... Read More »

Горан Попов за Вардар ТВ: Сакам да останам во Вардар!

11998843_10204987973961251_2106702734570937767_n

Во најновото издание на Вардар ТВ гостин беше Горан Попов. Интересен говор на Попов, околу тоа дали имал понуди од Англија, и дали ги одбил. Ви издвојуваме дел од интервјуто за Вардар ТВ: Кој е според тебе најголемиот конкурент за титулата? –  Па се подразбира дека ние сме, јас играм во Вардар, и не можам да кажам.. има конкуренти како ... Read More »

ВАРДАР ТВ: Гостите од ФК Вардар: Попов, Љамчевски и Мијушковиќ

vardarfans ljamce

Видео од вчерашното издание на емисијата посветена на случувањата во нашиот црвено- црн свет -“Вардар ТВ“. Во истата гостите се од фудбалскиот колектив и тоа : Горан Попов, Немања Мијушковиќ и Благоја Љамчевски. Покрај тоа во емисијата ќе ги погледнете извештаите за машкиот ракометен тим за неговите настапи во СЕХА регионалната лига против Макс Струмица и Нексе.Во емисијата ќе има ... Read More »

(ВИДЕО)Од “петарда“ на ФК Вардар на мечот со Хоризонт

vardarfans- fk

Нашиот шампион ФК Вардар на вчерашниот дуел беше убедлив и постигна победа со постигнати 5 погодоци. Овоа беше дуел во рамките на шестото коло од  домашната лига кој се играше на Арената Филип втори  со екипата на ФК Хоризонт Турново. Вардарци му испорачаа “петарда“ на гостинскиот тим. Црцено – црните го добиа овој меч со резултат 5:1 (4:0). Стрелци за ... Read More »

ТАБЕЛА! ФК Вардар осамен на врвот во ПМФЛ

vardarfans 000000000000

По шест одиграни кола нашиот миленик македонскиот шампион ФК Вардар е на врвот на  табелата во најквалитетната домашна фудбалска лига. Црвено- црните ја продолжија својата серија од пет последователни победи и со тоа само се зацврстија на врвот со 4+ бода во однос на дирекниот конкурент од Тетово. Екипата на Шкендија има меч помалку оној со другиот тетовски прволигаш Ренова кој ... Read More »

(Видео) Мајсторија на Ромеро од преку 25 метри

12019838_865075900254092_4796743841196159327_n

Изгледа дека Ромеро влегува во вистинска гол серија. Повредата беше минато, па нашиот напаѓач класата ја покажа уште на пријателскиот натпревар во Прилеп против Победа, кога постигна два погодоци. Нашиот напаѓач ја продолжи гол серијата, овој пат на првенствен натпревар против Турново. Ромеро исто така постигна и на овој натпревар два погодоци. Вториот гол на Ромеро беше вистинско ремек – ... Read More »

ФК Вардар соопштение : Мора да се плаќаат карти поради казната од УЕФА! Една од причините за истата е и инцидентот на агенцијата за обезбедување ангажирана од ФКВ

11695979_1619029585033959_884049010592876693_n

По соопштението на Комити Запад (види) за денешниот меч, со исто такво соопштение излезе и клубот ФК Вардар. Во соопштението на фудбалскиот колектив може да забележиме еден крајно спорен дел дека треба да се вратат, платат за казнита во која една од главните причини за изрекување е наведена следнава “и за постапките на агенцијата која беше задолжена да го обезбедува ... Read More »

Вардар ги испрати дома турновци со ”петарда во мрежата”

vardarfans fkv

 Црвено – Црните момци денес го ”прегазија” Турново со 5:1. Една убедлива игра, перфектна, како што му доликува на еден Вардар да ги добива своите мечеви во ПМФЛ. Денес видовме една одлична партија на целиот колектив Вардар, видовме, и се уверивме во една класа играч, во името на Ромеро. За Вардар на овој меч настапија: 28. Пачовски, 19. Хамбарџумјан, (Брдаровски) 4. ... Read More »

По забраната за Комити, уште една чудна одлуκа на ρаκоводството на ФК Вардар

12025546_10204980588456618_823755512_n

Еден куп чудни одлуки на управата на ФК Вардар на денешниот меч. Ви издвојуваме еден разговор со еден разочаран фан на ВАРДАР, кој дури и со билет, не можеше да влезе на стадион, и да го проследи Вардар со своето мало детенце Вρатите на цел стадион заκлучени. Неможе и со билет да се влезе. Деситици фанови на фκв неможат да ... Read More »

(Фото) Скандал! , од надвор го бодрат ФК Вардар!

12026710_10204980341650448_1702124963_n

ФК Вардар не ги пушти Комити на стадион од некој необјасниви причини. Вратите на западната трибина останаа затворени необјасниво за никој. Па Комитите од надвор го бодрат својот миленик, како што може да видите на овие фотографии.Комити навиваат под западната трибина од малиот простор каде што малку се гледа теренот. Read More »