Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 473)

Прв тим

Уште на стартот Вардар да покаже кој е кој!

vardarfans izjavi

Ждребката сакаше уште на самиот старт вардарци да имаат два тешки натпревари, и тоа против новиот прволигаш Слога, а одма потоа и против најголемиот претендент за титула тетовска Шкендија. Ждребот сакаше на 9-ти август да се сретнеме со некогашниот голем ривал на Вардар слога (денес под ново име) на тој натпревар Вардар не треба да има големи маки, со оглед ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ гости : Херојот Пачовски,Николов и Велковски

vardarfans tome

Видео од овонеделното издание на емисијата Вардар ТВ која се емитува на Алфа телевизија . Гости во студиото се херојот на дуелот со АПОЕЛ човекот кој одбрани се што можеше и неможеше Томе Пачовски . Покрај него гости се и Бобан Николов и Дарко Велковски од ФК Вардар . Во емисјата ќе го погледнете извештајот од мечот во Никозија , ... Read More »

Богдан Милиќ нов напаѓач на Фк Вардар

21474

Црногорскиот ”џин” Богдан Милиќ треба да биде нов играч на црвено – црните , и да го засили нападот на вардарци. Милиќ доаѓа на неколку дневна проба во Вардар, и доколку ги задоволи вкусовоите ќе потпише договор со клубот. Милиќ има 27 години, висок е дури 202 сантиметри, доаѓа од Младост Подгорица, Mилиќ има и интернационална кариера играјќи за Адо Ден ... Read More »

(Ретро видео) како Вардар ја ”газеше” Слога

1vardar-sloga-97-98

Денешната ждребка сакаше уште на стартот од ПМФЛ, силите да ги одмерат некогашните ривали Вардар и Слога ( денес под ново име) Се потсетуваме на едно ретро видео. Во 1998 година од фудбалскиот куп на Македонија, кога вардарци во финалето пред полни трибини ја совлада Слога Југомагнат со 2:0 и рутинирано стигна до нова куп титула. Уживајте во ова видео, ... Read More »

Целосен распоред на мечевите на ФК Вардар за есенскиот дел во ПМФЛ

vardarfans izjavi

Познат е дефинитивно целосниот распоред на мечеви кој треба да ги одиграат црвено-црните во есенскиот дел од сезоната 2015/2016 година. Почнуваме со Шкупи од Чаир  на 9ти Август  , а го затвораме есенскиот дел со кратовски Силекс на 9ти Декември : РАСПОРЕД : 09/08. Вардар-Шкупи 16/08. Шкендија-Вардар 23/08. Вардар-Младост Ц.Д 26/08. Вардар-Металург (во среда) 29/08. Брегалница-Вардар 13/09. Вардар-Турново 20/09. Ренова-Вардар ... Read More »

ФК Вардар против Кожуф ќе го почне ловот на Куп трофејот

vardarfans sile

По крајот на европските возбудувања момците од Вардар се фокусираат на домашните предизвици , така денес ги дознаа противниците во прелиминарните кола од ПМФЛ и Купот на Македонија . Ловот на куп трофејот кој во нашите витрини го нема уште од 2007 година кога по победата во финалето на градски со 2:1 над прилепска Победа се закитивме со истиот ќе ... Read More »

Жежок почеток на првенството, Вардар старува на 9ти Август со Шкупи(Слога) дома, второ коло гостува на Шкендија

vardarfans kk

Денеска во просториите на Фудбалската федерација на земјава беше извршено ждребување за првата и втората македонска фудбалска лига . Вардар ги дозна својте противници во прелиминарните кола . Ждребката сакаше да црвено – црните да играат два дуела на почетокот од фудбалската сезона 2015/16 кои ќе бидат прогласени за “меч со висок ризик“  во екот на летната сезона . Поранешното ... Read More »

Денес ќе биде извршена ждрепката за претстојната сезона во ПМФЛ

Денес со почеток од 12:00 часот во просториите на фудбалската федерација на Македонија, ќе се изврши ждрепката за претстојната сезона во првата и втората фудбалска лига, како и за првото коло од купот на Македонија. Вардар ќе ја брани титулата во националното првенство освоена минатата сезона. После елиминацијата во лигата на шампионите од Апоел, сите мисли и сили ќе бидат ... Read More »

Фк Вардар се заблагодари на публиката за поддршката

11759062_943980092325916_1295433452_n

Од нашиот клуб им се заблагодарија на сите симпатизери на Вардар, кој дојдоа во голем број да го бодрат нашиот првак кон нови успеси. На официјалната веб страна, клубот го напиша следното: Беше убаво да се гледа вчера на трибините и да се почувствува величевствената атмосфера на „Филип Втори“ Арената во Скопје. Горди бевме што успеавме да собереме толку публика ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар – АПОЕЛ 1-1 (Highlights)

vardarfans vc

Видео од најважните моменти од вчерашниот меч на Филип Втори арената во Скопје помеѓу црвено – црните и кипарски АПОЕЛ . Во второто полувреме  за гостите од Никозија стрелаше аргентинскиот интернационалец  Де Висенти во 60 минута од мечот со што резултатот на семафотот гласеше 0-1 . ФК Вардар изедначи во 90+3 минута преку резервистот Љамчевски кој го замени Грозданоски во 70сетата ... Read More »