Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 460)

Прв тим

СТРИМ !!ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ШТИП- Брегалница – ФК Вардар 16-00

vardarfans ii

  Фудбалскиот клуб Вардар ќе врши пренос од гостувањето во Штип каде црвено-црните ќе имаат меч со тимот на Брегалница. Фудбалскиот клуб овој пренос преку стрим ќе го врши на на својата веб страница . Веќе се одредени првите 11  на кои смета Сергеј Андреев  да го почнат овој меч во Штип :    Пачовски,  Хамбарџумјан, Таневски,  Глигоров,  Попов,  Стојановски,  Ибричиќ, ... Read More »

Тренерот на Брегалница Костов за Вардарфанс: Во сабота нека победи фудбалот

Влатко Костов го прославува постигнатиот гол против  Пелистер, сезоната 1991/92 меч од  Првата југословенска сојузна лига

Утре во Штип ФК Вардар ќе се обиде да дојде до третата победа на третото гостување оваа пролет против тимот на Брегалница. На кормилото на тимот од Штип е искусниот прволигашки тренер Влатко Костов. Истиот воедно е и поранешен фудбалер на Скопските црвено-црни чии дрес го носеше во периодот 1990 до 1993 година и успеја да ја  освои  првата домашна ... Read More »

Комити соопштение : Одиме во Штип ! Цена 100/150 денари

komiti-vardarfans

Комити Скопје со соопштение на својот веб-сајт  по повод гостувањето во Штип : Паузата во Македонското првенство поради настапите на Македонската репрезентација не беше причина мал дел од нашата група да биде активна на трибините и да присуствува на пријателскиот натпревар одигран во Ниш меѓу Раднички и Вардар. Нивниот пример треба да го следиме сите кои го сакаме Вардар и ... Read More »

Нема веќе оправдување, сакаме победа во Штип!

komiti

Нема повеќе оправдување, слаб меч, лош терен или слично… Овој Вардар треба, и мора да ги ”меле” противниците, се друго е рамно на катастрофа. Бевме сведоци на еден досаден фудбал со Пелистер, присуствувавме на лош натпревар со Металург, и тн… повеќе не се дозволени киксови! Утре во Штип сакаме игра како што му доликува на еден Европски Вардар, игра на ... Read More »

Комити Скопје : Одиме Комити за Штип ,гостуваме кај Јаничарите

vardarfans 87

ФК Вардар викендов во рамките на 22 коло од ПМФЛ  гостува кај тимот на Брегалница – Штип,  . Мечот е закажан за Сабота 4ти Април . Навивачката група на црвено-црните Комити која е позната дека ги следи својте најверни на сите мечеви без разлика дали се играат на нивиот дом националната Арена Филип Втори или на гости  на својот фб ... Read More »

Глишиќ почна да тренира и со топка на денешниот тренинг

vardarfans-glisic

По пауза од една недела, повторно се враќаат возбудувањата во ПМФЛ, нашите момци во сабота ќе и гостуваат на штипска Брегалница. Денешниот тренинг се оддржа на новиот комплекс во населбата Аеродром, во близина на ракометната сала. Преку фотографиите можеме да забележиме дека се работи за одлично сработен комплекс, со одлични услови за тренинг, за жал Вардар вакви услови немал повеќе ... Read More »

90 минути за Блажевски со Австралија

vardarfans blaze

Нашиот играч Дејан Блажевски започна како стартер на вчерашниот пријателски натпревар со Австралија. Нашиот напаѓач ги одигра сите 90 минути на овој натпревар. Резултатот на крај заврши со 0:0 Исто така на Квалификацискиот натпревар со Белорусија во петокот Блажевски запиша настап, и одигра 15-тина минути. Исто така оваа недела настап зa своите репрезентации запишаа и Пачовски, Хамбарџумјан, Миранјан (Со гол) Read More »

Петар Петковски: Се радувам за мојот првенец во дресот на најголемиот клуб

11096848_10202538122494040_935632093_n

Фк Вардар и Раднички одиграа 1:1 во пријателски натпревар кој се одигра во Ниш. Во составот за овој меч се најдоа и двајца играчи од кадетите и двајца од младинците. Еден од младинците, Петар Петковски го спаси Вардар од пораз, донесувајќи му реми на осум минути пред крајот на мечот. -Се радувам што уште на моето прво деби го постигнав ... Read More »

Црвено-црните го “освојуваат“ Штип

vardarfans breg

За фудбалерите на Вардар по паузата на шампионатот поради репрезенативните настапи продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ. Вардар ја искористи паузата и одигра меч во Ниш со тимот на Раднички кој заврши со резултат 1-1 . Во сабота следна цел се 3 бода од гостувањето во Штип кај “давеникот “ Брегалница . Тимот на Влатко Костов е во зоната за испаѓање на ... Read More »

ФК Вардар со нов проект за иднината! Нови регионални школи. Таневски и Ивановски се дружеја со најмладите фудбалерчиња

vardarfans ficotane

ФК Вардар сериозно вложува во фудбалската иднина така вчера беше потпишани нови договор помеѓу ФК Вардар и регионалните школи од Куманово, Штип, Ресен, Охрид, Виница, Валандово и Скопје. Воедно Вардар донираше 650 сета на спортска опрема на сите членови на регионалните школи по ова се оддржа настан на фудбалскиот терен во близина на салата Јане Сандански. Како што велат од ... Read More »