Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 459)

Прв тим

Вардар е пример за бренд во Македонија, 400 победа во ПМФЛ

7608468222005912184254

ФК Вардар е вистински бренд во Македонија! На неделниот натпревар против Брегалница нашиот тим успеа да отвори нова страница во историјата на Македонскиот фудбал. Победата против Брегалница беше љубилејна, 400-та победа во ПМФЛ. Со ваков податок во нашата лига, неможе никој друг клуб да се пофали освен се разбира, најтрофениот колектив во земјава, црвено – црниот бренд ФК Вардар. Сите ... Read More »

По подолго време, Пачовски ”капитулираше”

vardarfans-tome-pacovski-vardar

По подолго време, противничките играчи успеаа да го совладаат нашиот чуват на мрежата Томе Пачовски. Томе, повеќе од 500 минути немаше примено гол во ПМФЛ, но за прекин на серијата се погрижи Ангел Нацев кој на вчерашниот меч успеа да го совлада нашиот голман. Со оглед на ова, Гачевски останува ”мирен”, неговиот рекорд од 912 минути без примен гол, останува голема ... Read More »

Уште еден успешен Црвено – Црн викенд!

vardar-mitjiland-lsh-1.11.2015-2715

Уште еден успешен црвено – црн викенд за вардаровото семејство. Фудбалерите на ФК Вардар како и вообичаено, продолжуваат да ”газат” во домашното првенство. Момците на ФК Вардар овој пат го поразија тимот на Брегалница од Штип со резултат 3:1. Со оваа победа нашиот тим се одлепи на првенствената табела на +3 во однос на најголемиот конкурент за титулата екипата на ... Read More »

(ВИДЕО) ВАРДАР ТВ! Гости : Шиле и Џамбо

77

Видео од последната емисија Вардар ТВ емитувана вчера на телевизијата Алфа . Гости во ново неделното издание на црвено-црната емисија голманот на РК Вардар Џамбо Милиќ и шпицот на фудбалскиот колектив Дејан Блажевски – Шиле. Покрај гостите во студиото ќе може да се погледнат извештаи од мечевите во кој настапиа нашите екипи   фубалскиот, женскиот и машкиот ракометен колектив. Овие ... Read More »

(ФОТО) Вардар осамен на врвот, разликата со Шкендија порасна на 3+

7g

Вчера на терените во нашата република се одигра 14-тото коло од првата фудбалска лига. По истото најголем добитник е нашиот црвено – црн шампион. Вардар победи дома со Брегалница со пресврт, а конкурентот од Тетово екипата на Шкендија одигра нерешено со што Вардар ја зголеми предноста од 1 на 3 бода на врвот од табелата во најсилната фудбалска лига во ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар – Брегалница 3-1 (1-0)

2g

Црвено – црните имаат успешен викенд зад себе, со победата над штипска Брегалница и “киксот“ на единствениот конкурент Шкендија вардарци се зацвртија на врвот на табелата во Првата фудбалса лига. Вчера нашите момци победија со резултат 3-1 (1-1). Стрелци за таборот предводен од Седловски беа : Ивановски во 27 минута за 1-1 , пресврт со гол од слободен удар носи  Хамбарџумјан ... Read More »

Вардар победи со Брегалница и се одлепи на табелата по киксот на Шкендија

32

Вардар  денеска како домаќин во рамки на 14.коло од првата домашна лига ја пречека екипата на Брегалница. Црвено-црните победија на овој лигашки дуел со резултат 3-1, а на полувреме дуелот беше со резултат 1-1. Вардар денеска се одлепи на врвот на табелата од како конкурентот Шкендија одигра реми со Хоризонт Турново, ова успешно го искористивме за зголемување на предноста пред ... Read More »

ВИДЕО СТРИМ! ФК Вардар-Брегалница 13-00 часот

27-660x330

Дуелот од 14.коло во првата македонска фудбалска лига помеѓу домаќинот  и лидерот на македонската лига Вардар и штипска Брегалница  ќе може да го проследите низ директен пренос преку видео стрим. Црвено-црните по 13 кола имаат 33 бода. Мечот се игра на Националната арена Филип Втори  со почеток во 13 часот .  Судиската тројка делегирана на натпреварот за главен судија го има Далибор ... Read More »

Утре, сите на стадион, Вардар игра!

komiti

Утре со почеток во 13 часот, нашиот црвено – црн миленик, го пречекува стариот ”должник” екипата на Брегалница од Штип. Во минататo знаеме ФК Брегалница на каков начин ги пречека нашите фудбалери, и навивачите во Штип (со затворени врати), тензии и тн… Па затоа утре одиме со посебен мотив кон овој противник, да ги наполниме до врв. Сите на стадион ... Read More »

Најава: Вардар – Брегалница

27

Утре на програмата е 14-сетото коло во ПМФЛ. Лидерот на табелата, црвено – црниот тим на ФК Вардар ја пречекува екипата на Брегалница од Штип. ФК Вардар пред ова коло влегува како лидер на табелата во ПМФЛ, со освоени 33 бодови, додека пак Брегалница досега има освоено 13 бода, и се наоѓа на 7-мата позиција на табелта. Овие два тима ... Read More »