Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 458)

Прв тим

Фк Вардар го победи Работнички, во рамките на Б-лигата

vardarfans pobeda za b-timot

После првите две кола каде одигравме само нерешено, со екипите на Брегалница во Штип и Металург на Железарница, денес Б-тимот на Вардар ја забележа првата победа во оваа лига. Противник беше екипата на Работнички, која ја совладавме со резултат 3:1. Дејан Блажевски повторно ги тресеше противничкиtе мрежи и постигна два гола. Еден гол постигна Темелков. Натпреварот се одигра на стадионот ... Read More »

Надежите ремизираа со Франција, Николов и Велковски во тимот

Фудбалската репрезентација на Македонија не издржа денеска против Франција, и одигра реми 2:2. Натпреварот започна феноменално за нашите момци. На полувреме имавме водство од 2:0, потоа во вториот дел французите останаа и со играч помалку, но потоа успеаа да постигнат два гола со играч помалку, и да дојдат до бод во Скопје. Во тимот беа и двајцата Вардарци, Бобан Николов ... Read More »

Б-Лига : Вардар денес игра меч со Работнички во 13часот

zzzzzzzzzzzzzzzzz

Денес  со почеток од 13-00 часот Б-тимот на ФК Вардар на стадионот во скопската населба Ѓорче Петров, како   домаќин ќе го одигра заостанатиот натпревар од 2.коло во лигата за Б-тимовите. Противник на црвено – црните ќе биде резервниот состав на ФК Работнички.  Брегалница и Металург беа први противници во Б-лигата за нашите резерви , двата меча ги одигравме на гости и одигравме ... Read More »

Конечно потег на вистински клуб: Дечињата од градинката „Кочо Рацин“ беа гости на ФК Вардар

fkvardar

Управата на ФК Вардар конечно почнува да прави вистински чекори. Дечињата од градинката ”Кочо Рацин” вчера беа гости на тренингот на ФК Вардар. Тие се дружеа, поставуваа прашања, беа на само неколку метри од своите миленици, се на се, ова беше еден убав ден не само за дечињата од оваа градинка, туку и за играчите на ФК Вардар. Дали конечно во ... Read More »

Глигоров и Брдаровски ќе се докажуваат кај новиот селектор денеска

vardarfans brdarovski

Нашите играчи Никола Глигоров и Владица Брдаровски денеска ќе се докажуваат пред новиот селектор Ангеловски. Македонската фудбалска репрезентација ќе одигра пријателски меч против селекцијата на Црна Гора како што е добро познато. Натпреварот започнува во 18 часот на Националната Арена Филип II. Се очекува Брдаровски да стартува на бековската позиција, додека пак за Глигоров сеуште не е познато дали ќе ... Read More »

Отворен патот до “Есенската титула“ за ФК Вардар, гостуваме во Турново па играме 3 меча на Градски

12011236_870583616369987_6989060498427028204_n

Патот до есенската титула за црвено – црните е целосно отворен, по одиграни 14 кола сме лидери со 36 освоени бодови три повеќе од конкурентот Шкендија. Вардар се уште ја има најдобрата одбрана во лигата со само 6 примени гола и вториот најефикасен напад во ПМФЛ. До крајот на есенската полуетапа имаме за  нас крајно поволен распоред на дуелите кој ... Read More »

ФК Вардар Б, во петок со Работнички Б

eden-gol-za-eden-bod-na-rezervistite-1305

ФК Вардар Б, во петок ќе го одигра заостанатиот натпревар против вториот тим на ФК Работнички. Овој натпревар ќе се одигра во петок од 13 часот на стадионот во Ѓорче, каде што нашиот тим ќе биде домаќин на оваа средба. Ова е вистински тест, и мотив, за играчите кои помалку играат во ПМФЛ, да се докажат пред стручниот штаб на ... Read More »

ФК Вардар Б, одигра реми со Металург

1280-b-timot-v-petok-kje-go-odigra-zaostanatiot-mech-so-rabotnichki

Нашиот Б тим вчера одигра втор натпревар оваа сезона во Б лигата. Противник на нашиот тим беше тимот на ФК Металург. Овој натпревар заврши 1:1, што значи дека ФК Вардар по две кола во оваа Б лига има одиграно 2 натпревари, и двата завршија нерешено. Стрелец на голот за ФК Вардар Б беше, Филип Петковски. За ФК Вардар Б на ... Read More »

Листа на стрелци во ФК Вардар

vardarfans fkv

Стрелците во ФК Вардар, овој викенд беа поефикасни од минатите натпревари. Филип Ивановски продолжи да постигнува погодоци, а по подолго време погоди и Блажевски. Убав погодок во неделата постигна и Хамбарџумјан, додека пак Ромеро немаше среќа да постигне нов гол. Листа на стрелци во ФК Вардар: Дејан Блажевски (9) Филип Ивановски (6) Цезар Ромеро (4) Фелипе (3) Хамбарџумјан (3) Read More »

Глигоров и Брдаровски се подготвуваат за дуелот против Ц.Гора

12107018_880900845338264_746356370432718899_n

Нашите играчи Никола Глигоров и Владица Брдаровски, се со репрезентацијата на Македонија, и се подготвуваат во Скопје за дуелот во четврток од пријателски карактер, против селекцијата на Црна Гора. Веќе овие двајца играчи добиjа прва прозивка и од новиот селектор Ангеловски. Предходно, довербата овие двајца играчи ја стекнаа кај предходниот предводник Друловиќ, посебно се истакна Владица Брдаровски. Останува да видиме како ... Read More »