Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 456)

Прв тим

Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел

vardarfans pres

Утре со почеток од 12 часот ќе се одржи прескоференција, по повод првиот натпреавр од Лигата на шампионите против екипата на Апоел. Ќе можеме да ги слушнеме очекувањата за првиот дуел во Кипар, од тренерот Сергеј Андреев, неговиот помошник Александар Васовски и од заменик капитенот Бобан Грнчаров. Прескоференцијата ќе се одржи во прес салата на спортскиот центар Јане Сандански, на ... Read More »

Црвено-црните во недела заминуваат за Кипар

fk

Вардаровата експедиција во недела ќе тргне за Кипар, каде во вторник со почеток од 19 часот ќе го одигра првиот натпревар од Лигата на шампионите, против екипата на Апоел. Ова е одлично решение да се пристигне во Никозија два дена порано, со цел да се аклиматизираат на новата средина и климатските услови во оваа земја. Екипата треба да пристигне во ... Read More »

Во стил на голема екипа: ВАРДАР ВО КИПАР СО ГОТВАЧ И КОНТРОЛОР НА ХРАНА

11539618_827658650662484_1009851672020792102_n

Во стилот на една голема екипа, нашиот шампион нема ништо да остави на случајноста, со себе на Кипар ќе понесе и свој готвач, и контролор на храната. Од клубот на својата официјална страна напишаa: Вардар во последно време го следи трендот на големите европски клубови. Нашиот тим на патувањето во Никозија покрај целокупната експедиција која ќе се грижи играчите безбедно ... Read More »

По скопјани, охриѓани ”најзапалени” за билети досега

11692600_905053966202360_8319511375467402370_n

Откако стартуваше продажбата на билети за возвратниот дуел против Апоел, кој на 21-ви ќе се одигра на нашиот најголем стадион, по одлично прифатлив билет од симболични 100 денари, кој секој може да си го дозволи тоа , по стартот на билетите, се чини дека по скопските навивачи, кој се разбира дека се најбројни кога е во прашање Вардар,  после нив, ... Read More »

Филип Петров си замина од Фк Вардар

filip petrov strelec

Со право може да се каже дека Петров е дета на Вардар, тој ги помина сите младински селекции на Вардар, а потоа запиша над 150 официјални натпревари за првиот тим на Фк Вардар. Ретко кој играч може да се пофали дека имаа одиграно над 100 натпревари во светиот црвено – црн дрес. Иако имаше уште една година договор, Фичо спогодбено ... Read More »

Бобан Николов за Вардарфанс: Максимално сме мотивирани за мечот со Апоел и ќе дадеме се од себе да поминеме понатаму

3-660x330

Полека ги одбројуваме деновите до главниот натпревар во рамките на Лигата на Шампионите, против екипата на Апоел од Кипар. Црвено-црните беа на двонеделни подготовки во Австрија, каде имаа можност да одиграат квалитетни натпревари со силни противници. Најновото засилување за Вардар и освежување во средниот ред, младиот Бобан Николов ги сподели впечатоците од припремите и очекувањата за дуелот со Апоел. -Подготовките ... Read More »

Бојовиќ, Стојчевски, Иванов, Серафимовски, Ристовски во Љубанци

10387203_10152724473439926_497668982965974724_n

Откако тренерот на Вардар Сергеј Андреев им соопшти на овие 5-мина играчи дека не се во плановите за новата сезона, тие заминаа за Љубанци. (Кој на позајмица, кој како слободен играч.) Љубанци оваа сезона влезе во втората лига, и гради тим за почит, тим составен од 5-мина вардарци, тим споен на  младост и искуство. Тимот ги доби: Борјан Ристовски Раденко ... Read More »

(ФОТО) Андреев ја вооигрува екипата за мечот со Апоел

11665579_768822589902488_1080895084908592596_n

Вчерашниот тренинг на Фк Вардар мина низ објективот на Вардар фанс, според тоа што можевме да го видиме нашиот тренер Андреев ја воигруваше формацијата 5-4-1, нешто слично што се играше на тренинзите, и на натпреварите во Австрија. Од наш агол: Според тоа што го видовме, и што се воигруваше, Андреев се чини дефинитивно ќе игра со формација 3-4-3 во фаза ... Read More »

Црвено-црна историја! Рекордерите во ФК Вардар !

vardarfans fudbal 6

Ви преставуваме ново парче од огромниот црвено- црн мозаик, наречен историјат на ФК Вардар. Долгата 68 годишна историја ја одбележаа многу тренери , фудбалери , лица на раководините места кој оставија свој печат. Вчера ви ги преставивме сите претседатели од 1947 до денес (Види тука) ,а  денес ви ги донесуваме сите рекордери во црвено-црниот клуб . Најдобрите стрелци, највеќе мечеви ... Read More »

Да ја наполниме “Арената Филип втори“ , “Играј Вардаре ти, играј и победи“

vardarfans fudbal

21-ви јули ќе биде вистински празник за љубителите на Македонскиот фудбал и пред се за навивачите на најголемиот бренд во Македонија. Црвено-црните по една помината сезона, се враќаат на настапите во квалификациите за Лигата на Шампионите. Ждрепката сакаше да ни падне шампионот на Кипар, Апоел од Никозија. Првиот од двата дуели е закажан за една седмица на гостински терен. Резултатот ... Read More »