Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 440)

Прв тим

(ВИДЕО) Вардар три пати стрелаше во голот на Волфсбергер

Избраниците на Гоце Седлоски денес со победа ја  стартуваа новата година. На зимските подготовки во Анталија се сретнавме со   австрискиот бундеслигаш Волфсбергер. Вардар успеа да победи со  3-2.  За првпат во вардаровиот дрес заиграа Којашевиќ ,Ќеран кој се со договор и  Денковски и  Нимани кои се борат да добијат доверба кај Седловски и да ја официјализираат соработката со македонскиот шампион. За црвено-црните стрелаа ... Read More »

(Фотогалерија) Нимани дебитираше за Фк Вардар и тоа со гол

Францускиот играч Фредерик Нимани кој е на проба во Фк Вардар, денеска го имаше своето деби во новиот дрес. Овој робусен црномурест играч влезе во игра во второто полувреме, и ги одигра вторите 45 минути од натпреварот. Според она што го видовме се работи за висок шпиц играч, кој игра многу добро со глава, но и техниката му e добра страна. ... Read More »

Три феноменални погодоци, за победа на Фк Вардар

fkvardar

Вардар започна одлично. Прва победа во Анталија. Денеска совладан беше тимот на Волфсбергер со 3:2. За Вардар на овој натпревар настапија: Пачовски, Хамбарџумјан, Попов, Новак, Грнчаров, Спировски, Николов, Фелипе, Којашевиќ, Петковски, Ивановски. на клупата за резерви останаа: Филип Трајчевски, Немања Мијушковиќ, Златко Таневски, Благоја Љамчевски, Влатко Грозданоски, Никола Глигоров, Христијан Денковски, Дејан Блажевски, Ацо Стојков, Драган Ќеран и Фредерик Нимани. Вардар ... Read More »

(Видео стрим) од натпреварот Вардар – Волфсбергер

fk slovenija

Со почеток во 14 часот и 30 минути нашиот првак Вардар го игра првиот натпревар во оваа нова 2016 година. Од овој воведен натпревар во Анталија ќе има и видео линк. Едниот линк е од страната на австрискиот тим Волфсбергер, другиот од нашиот тим, кој сеуште го очекуваме да излезе на официјалната страна на Фк Вардар. Линк 1: http://www.dailymotion.com/video/x3n14zo_wolfsberger-ac-vs-fc-vardar-skopje-26-01-2016_sport Read More »

Нимани го одработи првиот тренинг во Фк Вардар, Денковски “задоволува“ на подготовките

vardarfans fk vardar

Новото потенцијално засилување за нашиот фудбалски шампион, Фредерик Нимани во текот на вчерашниот ден го одработи првиот тренинг во Фк Вардар. Се очекува овој црномурест напаѓач, денес да го има своето деби за црвено-црните, на првиот контролен натпревар против екипата на Волфсбергер. Уште еден играч кој замина со екипата на подготовки е Христијан Денковски, за кој во текот на наредните ... Read More »

Без Дашјан, Глишиќ, Брдаровски, Велковски и Гачевски против Волфсбергер

vardarfans fk

Тимот на Фк Вардар на денешниот пријателски натпревар против австриски Волфсбергер ќе биде ослабен за 5 играчи. Дашјан поради повреда,  се враќа во Скопје и ќе оди на терапија на залечување на повредата. Дарко Велковски по операцијата на препоните сеуште тренира во умерено темпо, па така и овој играч нема да настапи на денешниот пријателски натпревар. Додека пак Глишиќ, Брдаровски и Гачевски ... Read More »

Запознавање со тимот на Волфсбергер

Утре со почеток во 14 часот и 30 минути, Фк Вардар го игра првиот свој натпревар на подготовките во Анталија. Противник на црвено – црните ќе биде добро познатиот тим, екипата на Волфсбергер од Австрија. Тимот на Волфсбергер се натпреварува во првата австриска лига, но по оваа полусезона австријците се наоѓаат на последното место со само 19 освоени бодови односно 5 победи, ... Read More »

(Видео стрим) од мечот Вардар – Волфсбергер

Утре црвено-црниот фудбалски колектив ќе го има првиот тест-дуел во новата 2016 година на подготовките во Анталија. Вардарци ќе се сретнат со тимот на австриски Волфсбергер АЦ. Мечот помеѓу избраниците на шефот на стручниот штаб на ФК Вардар Гоце Седлоски и австриците ќе може да го проследите низ директен пренос преку видео стрим. Мечот со Волфсбергер  е закажан со почеток ... Read More »

Којашевиќ, Ќеран и Денковски во вторник со прв настап за ФК Вардар

denkovski-vardar

Во вторник Фк Вардар ќе го одигра првиот свој контролен натпревар на зимските подготовки во Анталија. Момците на Фк Вардар предводени од Гоце Седлоски ќе се ”судрат” со австрскиот тим екипата на Волфсбергер АЦ, која се наоѓа на последната позиција во австриската прва лига. Ова значи дека дебито во црвено – црниот дрес ќе го имаат новите двајца играчи Дамир ... Read More »

Вардар со Волфсбергер во вторник од 14-30 часот

fkvardar-vardarfans-antalija

Како што е познато ФК Вардар во Анталија треба да одигра пет пријателски натпревари. Првиот натпревар ќе биде веќе во вторник против австрискиот тим на Волфсбергер. Овој натпревар ќе се одигра во вторник со почеток во 14 часот и 30 минути на теренот  Titanic Lara. Останатите пријателски средби, и саатниците на одигрување се следните: 26 јануари: Вардар – Волфсбергер АЦ 14.30 часот ... Read More »