Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 441)

Прв тим

Комити Запад во сезоните од ’87 до ’90 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Комити на Црвена Звезда-Вардар (Белград) `87 год.

Комити се основани далечната 1987 година и тие во првите години од своето постоење верно го бодреле ФК Вардар на домашните и гостинските мечеви во ЕХ ЈУ лигата. Можеме да почустувуваме  мал дел од тогашната атмосфера низ стадионите на кој играле црвено-црните, низ  пренесените   ретро фотографии од сезоните 1987 до 1990 година. Read More »

Нов договор за Дарко Глишиќ, во Вардар до 2018г

vardarfans-glisic

Покрај продолжувањата на договорите на Фелипе и Хамбарџумјан, црвено-црните се одлучија да го продолжат договорот и на дефанзивецот Дарко Глишиќ. На Дарко му е понуден, и прифатил нов 2.5 годишен договор. Дарко е фит по повредата што го мачеше, и е целосно на располагање на тренерот Гоце Седлоски. Со потпишувањето на истиот, Даре ќе остане во црвено-црниот табор се до ... Read More »

ОФИЦИЈАЛНО: Фелипе во ФК Вардар до јуни 2018

vardarfans-filipe1

Како што соопштува клубот нашиот бразилски интернационалец  Хуан Фелипе Алвес Рибеиро официјално го продолжил договорот за нови 2,5 години со црвено-црните. Оваа вест и претходно беше позната, а и самиот Филипе во изјавата пред подготовките за Вардар фанс ја потврди веста и дополни дека сака да го одработи овој договор до самиот крај. Со новиот договор верноста на бразилецот и ... Read More »

Денковски ќе се докажува во Анталија

vardarfans-glisic-denkovski-fkvardar

Младиот играч од средниот ред Христијан Денковски отпатува со екипата на ФК Вардар во Анталија, но Седлоски и стручниот штаб ќе го тестираат Денковски во наредниот период, па ќе донесат одлука дали ќе остане во ФК Вардар и ќе му биде понудена соработка. Инаку Денковски има 21 година, играч е од средниот ред, во нашиот шампионат играше за Работнички, потоа ... Read More »

(ФОТО) Вардарци работат вредно во Анталија, во вторник прв тест со Волфсбергер

vardarfans.2

Избраниците на шефот на стручниот штаб на ФК Вардар во Анталија ја одработуваат втората фаза од овогодинешните зимски подготовки за пролетниот дел во македонскиот фудбалски шампионат. Тие вчера на првиот утрински тренинг во овој јужен турски град тренираа на дожд, кои не ги спречи да го одработат претходно зацртаното. Нашите момци по тренинзите овој викенд веќе во вторник ќе го ... Read More »

ФК Вардар официјално раскина со 8 играчи

zs

ФК Вардар предмалку потврди дека официјално се раздели со осум свој членови. Тие и нашиот клуб спогодбено ги раскинуваат договорите кои им беа на сила, за дел од нив и се знаеше претходно и нивните имиња ги објавуваме. Ова се нивните имиња : Дино Најдоски, Виктор Серафимовски, Филип Петковски, Александар Темелков, Стојан Стојчевски, Игор Павловиќ, Димитар Иванов и Цезар Ромеро се ... Read More »

Дали на Вардар ќе му се приклучи некој на подготовките во Анталија!?

cumbe

ФК Вардар веќе е во Анталија. Досега официјално беа преставени само двајца нови играчи, а соработката беше прекинат со тројца играчи, плус раскин на договор добија и тројца играчи кои беа на позајмици во другите прволигаши. Минатото зимо на ФК Вардар во Анталија му се приклучија двајца интернационалци. Стануваше збор за камерунскиот играч Седрик Чумбе и Денис Талалај од Русија. ... Read More »

Вардар пристигна во Анталија

fkvardar

Нашиот црвено – црн шампион веќе е пристигнат во Анталија Турција. Момците на ФК Вардар во наредните 25 денови ќе ја ”потковуваат” формата, и ќе ја темпираат за најдоброто во ПМФЛ. Како што е добро познато за Анталија заминаа вкупно 28 фудбалери. Првиот натпревар во Анталија Вардарци ќе го имаат на 26-ти јануари, кога силите ќе ги одмерат со тимот ... Read More »

(ФОТО) Вардарци “полетаа“ за Анталија

Xотелски ресорт „Калиста“

Македонскиот фудбалски шампион, екипата на Вардар утрово замина за Анталија, каде во наредните 25 дена ќе ги одбработи подготовките во пресрет на пролетниот дел од натпреварувачката сезона. Тренерот Седлоски со себе понесе 28 играчи, меѓу нив се и двајца играчи од младинскиот состав, како и Христијан Денковски. Тука се и новите засилувања Дамир Којашевиќ и Драган Ќеран. За време на претстојот ... Read More »

Две години Самсоненко во ФК Вардар! Добивме тренинг центар, академија за млади категории, очекуваме стадион…

naslov-660x330

Денес на  20 Јануари  во 2014 година ФК Вардар преминува во приватна сопственост и  целосно беше купен од страна на г-н Сергеј Самсоненко. По голем позитивен притисок од јавноста пред се онаа црвено-црната пред две години рускинот реши покрај ракометниот машки и женски вардаров колектив да влезе и во фудбалскиот. Од тогаш фудбалскиот колектив во свој посед од 21.11 минатата година ... Read More »