Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 430)

Прв тим

Друловиќ го објави списокот, повикани тројца вардарци: Пачовски, Глигоров и Брдаровски

vardarfans-vardar

Денес  Љубинко Друловиќ селекторот на македонската А- репрезентација го објави списокот на фудбалери на кои се повикани  за квалификациските натпревари против Украина и Белорусија. Мечот со Украина ќе се игра на 9 октомври на арената Филип Втори, а против играме на Белорусија на гости на 12 октомври и двата дуели се закажани со почеток во 20 часот и 45 минути. Ова се  двата ... Read More »

Нека се множат мој Вардаре!

vardarfans-tofej-fkvardar

Нека се множат мој Вардаре… Нашите црвено – црни момчиња стигнаа до првата титула, од зацртаните три оваа сезона. Малку потешко од очекувањата, совладан беше в средата тимот на Работнички. Ова е втор ваков трофеј во витрините на црвено – црното семејство. Мало потсетување првиот ваков пехар, Вардар го освои против тетовскиот тим, екипата на Тетекс со резултат 1:0 тогаш ... Read More »

Грнчаров и Грозданоски се враќаат во комбинација за неделниот натпревар

vardarfans-vardar

По подолга пауза на зелените терени се очекува в недела да се вратат Бобан Грнчаров и Влатко Грозданоски. И двајцата фудбалери имаа повреди, и некое време беа надвор од терените. Грнчаров веќе одигра 30-тина минути на пресметката од Супер купот, и го најави своето враќање на терените, додека пак Грозданоски сеуште нема запишано настап оваа сезона во ПМФЛ. Се надеваме ... Read More »

Петар Петковски за Вардар Фанс: Среќен сум, што токму со Вардар го освоив мојот прв супер куп

vardarfans petre

Вардар е освојувач на третиот супер куп на Македонија, вкупно втор за нашиот шампион. Избраниците на Седлоски беа подобри од екипата на Работнички, дури по изведувањето на удари од белата точка. Во регуларниот дел натпреварот заврши без победник 1:1. Нашиот шампион поведе во 10-та минута со голот на Филип Ивановски, резултат со кој се замина на полувреме. Веднаш на стартот ... Read More »

(ВИДЕО) Пенал рулетот Вардар – Работнички

12039399_870285723066443_6941922067497103852_n

Како што е добро познато вчера нашиот тим го освои својот втор Супер Куп трофеј во својата историја. Совладан беше градскиот ривал, екипата на Работнички и тоа по изведени пенали.Во регуларниот дел одигравме 1:1, следеа продолженија два пати по 15 минути кои не го дадоа победникот потоа црвено – црните беа поуспешни во пенал рулетот. Видео од пенал рулетот, само ... Read More »

По подолго време, се играше ”Самба” на Градски

super kup za tekst2

Конечно, по подолго време се одигра популарната бразилска ”самба”. Во режија на оваа самба беше кој друг ако не Жуан Фелипе интернационалецот од Бразил во дресот на ФК Вардар. Кoјзнае кога последен пат се играше самба на Градски… во времето на Вандаир и ”компанија” кога можевме да уживаме во тие потези. Овој пат на истото, вардаровите навивачи ги потсети и ... Read More »

Вардар подобар во пенал-рулетот, Гачевски му донесе втор супер куп трофеј на Вардар

vardarfans sile

Нашиот шампион ја победи екипата на Работнички и го освои својот втор супер куп трофеj. Победникот беше решен дури по изведувањето на удари од белата точка, откако во регуларниот дел заврши без победник 1:1. Вардар започна во следниов состав: Гачевски, Хамбарџумјан, Велковски, Мијушковиќ, Попов, Николов, Глигоров, Фелипе,П .Петковски и Ивановски. Гачевски конечно ја доби својата шанса да застане на голот, ... Read More »

Среќен роденден Дарко Глишиќ!

11800370_936336006425678_7209069429584213500_n

Денес свои 24-ти роденден прославува нашиот играч Дарко Глишиќ. Даре по тешката повреда, се врати на терените. Ние му посакуваме уште многу настапи и голови оваа година во дресот на ФК Вардар, а воедно и уште многу подигнати трофеи со Вардар. Се надеваме дека Даре за роденден ќе добие поклон, а тоа ќе биде Супер куп пехар денеска, како што ... Read More »

Во поход кон прва титула оваа сезона!

vardarfans-vardar

Денеска на програмата е пресметката во Супер купот на РМ, помегу нашиот освојувач на првенството Вардар, и освојувачот на куп трофејот екипата на Работнички. Натпреварот ќе се одигра со почеток во 20 часот на Арената Филип II. Вардарци денеска имаат можност да стигнат до првиот, од трите зацртани трофеи оваа сезона. Овој првиот, се очекува да биде најлесен, со оглед ... Read More »

ФФМ го одреди најдобриот македонски судија Ставрев да ја дели правдата за Супер-купот

ffm

Фудбалската федерација на Македонија ги одреди судиите кој ќе го судат утрешниот супер-куп дуел помеѓу нашиот ФК Вардар кој учествува во овој меч како првак во лигата и освојувачот на куп трофејот екипата на ФК Работнички. Федерацијата се одлучи за сигурен избор за овој меч кој носи пехар за победникот за главен судија го назначи најдобриот македонски судија Ставрев Александар од ... Read More »