Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 432)

Прв тим

Сите на стадион Вардар игра, нема изговори, напред Вардар!

vardarfans-komiti-vardar

Нема изговори! Денеска игра нашиот миленик, и тоа против ”нај омразениот” клуб, битолски Пелистер. Натпреварот е во рамките на 1/8 финалето во Купот на Македонија. Натпреварот започнува во 17 часот, а како што е добро познато собирот е еден час пред натпреварот на добро познатата локација Фонтатана – парк. Да го обоиме западот во црвено – црно. Сите сте за ... Read More »

Најава: Вардар – Пелистер

Komiti-Skopje-2

Денеска нашиот Вардар игра натпревар од купот на Македонија. Противник како што знаеме е тимот на битолски Пелистер. Натпреварот започнува во 17 часот, ги повикуваме сите вардарци да дојдат на стадион и да го бодриме нашиот црвено – црн тим кон нови победи, овој пат во Купот на РМ. Вардарци оваа година ”мора” да го освојат овој куп трофеј. Сите ... Read More »

Почина Петар Шулинчевски-Шули член на легендарната генарација на ФК Вардар која 1961 го освои Купот на Маршалот

tt

Жална вест за црвено – црното семејство почина Петар Шулинчевски, една од најголемите вардарови легенди и уште еден член на првата трофејна генерација од 1961 година која го беше шампион во  “Купот на Маршалот“! Кратка биографија за него: Преку родниот Ресен и градот под Тумбе Кафе, Битола, во 1956 година стигна во Вардар. Член на првите единаесет кои во Белград ... Read More »

Бобан Николов во составот на младинската репрезентација, Велковски отсуствува поради картони

Селекторот на младинската фудбалска репрезентација до 21 година и поранешен тренер на Вардар, Благоја Милевски денес го соопшти списокот на фудбалери, на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар на гостински терен против селекцијата на Северна Ирска. Во составот се наоѓа само еден играч кој доаѓа од редовите на нашиот фудбалски шампион. Бобан Николов, играчот од средниот ред ќе биде дел ... Read More »

Во среда Вардар против Пелистер

12042821_872223232872692_7496197996961240078_n

Некако многу е тивко, а преостануваат само уште два дена до натпреварот помеѓу најголемите ривали Вардар и Пелистер. Во среда на Градскиот стадион ќе го пречекаме битолскиот тим во рамките на Купот на Македонија. Овој натпревар ќе започне во 17 часот. Ги повикуваме сите вардаровите симпатизери да дојдат на стадион во среда и да го поддржиме нашиот тим.  Сеуште не ... Read More »

(ВИДЕО) како Попов донесе радост во финишот, Вардар: Работнички 2:1

vardarfnas video

Црвено – црните за само четири дена двапати излегоа на мегдан со соседите ФК Работнички и вторпат однесоа победа во нивните соочувања сезонава. Баже Илијовски донесе немир со неговиот погодок во 22 минута од мечот резултатот 0:1 беше актуелен се до полувремето. Во вториот дел нашите момци појдоа да направат пресврт и успеаа. Ивановски стрелаше во 51 минута, а Попов ... Read More »

Успешен црвено – црн викенд!

nova-pobeda-za-vardar-podobri-sme-od-pik-seged-2549

Фудбалерите и ракометарите на Вардар го заокружија овој викенд успешно. Нашиот ФК Вардар на домашен терен дојде до победа против Работнички од 2:1. Натпреварот започна неуспешно за нашиот тим, први поведоа гостите од Дебар маало, а потоа вардарци направија целосен пресврт, за нова победа против Работнички за неколку дена. Изедначувачкиот гол за Вардар го постигна Филип Ивановки уште на почетокот ... Read More »

Вардар повторно подобар од Работнички

vardarfans-vardar

Скопското градско дерби повторно на програмата беше денеска по само четири дена од последното соочување во супер-куп дуелот во средата. Повторно црвено – црните однесоа победа на соочувањањето овој пат со 2:1 и тоа со пресврт во вториот дел. Вардар за жал на овој меч бркаше позитива “романтичарите“ отворија рано во средината на првиот дел преку повремениот репрезенативец Баже Илијоски уште ... Read More »

Вардар – Работнички ”број 2”

12049162_870584176369931_6517687652854080594_n

Денес на програмата е новиот натпревар помеѓу градските ривали Вардар и Работнички. Овој пат натпревар во рамките на ПМФЛ. Натпреварот започнува од 15 часот и 30 минути. Ги повикуваме сите љубители на фудбалот, и на Вардар, да дојдат на стадион и да го бодриме ФК Вардар кон нови победи. Овој пат ФК Вардар мора да прикаже многу по убедлива игра, ... Read More »

Утре повторно со градскиот ривал Работнички

12006160_870584656369883_1845986456193342356_n

Утре повторно ќе се сретнат Вардар и Работнички, овој пат во рамките на ПМФЛ. Нашиот Вардар како домаќин ќе го пречека тимот од Дебар маало. Овој пат нашиот тим мора да прикаже драстично подобра игра на средината на теренот, и секако во реализацијата. Нерешен резултат, како на натпреварот в средата, ќе донесе само уште еден чекор наназад во битка за ... Read More »