Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 410)

Прв тим

Среќен роденден Лико и Бојовиќ!

liko-bojovic-vardar

Денеска роденден прославуваaт екс играчите на ФК Вардар Раденко Бојовиќ и Пауло Кандидо Лико. Бојовиќ и Лико помина одличнa сезонa во црвено – црниот дрес, каде ја освоија  титулата со Вардар заедно. Сега Бојовиќ игра за ФК Љубанци, каде што премина токму од нашиот тим,  a Лико настапуваше во  Малта каде му заврши договорот и сега е “слободен агент“ и својот роденден ... Read More »

(РЕТРО ФОТО+ВИДЕО) Сите куп титули на ФК Вардар

Ф.К. Вардар кој настапи во финалето:
Стојат (од лево кон десно): Дацевски, Георгиевски, Анѓушев, Вучидолов, Трајчевски и БожиновскиДоле (од лево кон десно): Илиевски, Николовски, Велковски, Дончевски и Шулиничевски

ФК Вардар е најтрофејниот македонски фудбалски колектив со најголем број титули во првенството и купот на Македонија и со по еден трофеј во купот и во првенството во поранешната држава во една многу посериозна фудбалска лига . Денес ви носиме преглед на сите освоени куп трофеи фотографии од составите кои ги освоие и резултати во купот на нашиот миленик ФК ... Read More »

Рекордерите низ историјата на Вардар, Дончевски најдобар стрелец, Димитровски највеќе настапи…

vardarfans donco

Ви преставуваме мало парче  од славната историја на ФК Вардар. Таа е долгата 68 години, истата ја одбележаа многу тренери, фудбалери, лица на раководините места кој оставија свој печат. Видете ги  сите рекордери во црвено-црниот клуб. Најдобрите стрелци, највеќе мечеви во светиот дрес , најуспешниот тренер … Најмногу постигнати голови: Андон Дончевски  (217 голови) Најдобар просек на ефикасност: Дарко Панчев 207 мечеви/132 гола(0,65 гол. по меч.) Најмногу првенствени ... Read More »

(ФОТО) Вардарци во хумана мисија ја посетија предновогодишно Детската Клиника

d1

Нова хумана акција на големото црвено-црно семејство денес во “Детската клиника” -Скопје беа посетени децата кои новогодишните празници ги поминуваат во болницата. ФК Вардар заедно со Хотел Русија и со РСБСП  подели новогодишни пакетчиња на сите во  клиниката. На младите во клиниката играчите Блажевски и Глигоров, заедно со првиот човек на вардарци Г-н Самоил Симев. Г-н Самоил Симев по повод овој чин ... Read More »

НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР ФЕЛИПЕ, ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ!

felipe-fkvardar-vardarfans

Одлична вест денеска ни пристигна од Вардаровата фб страна ”Црвено – Црно Семејство”  Најдобриот играч на ФК Вардар оваа полусезона, бразилскиот интернационален Фелипе ја продолжи верноста кон црвено – црните бои. Како што е добро познато Фелипе дојде ова лето од Бугарија и потпиша едногодишен договор. Исто така, како што пренесува ”Црвено – Црно Семејство” верноста кон ФК Вардар ја продолжил ... Read More »

ФК Вардар ги ”пали моторите” на 11-ти

fkvardar

ФК Вардар веќе 10-сетина дена е на заслужен одмор, додека пак управата на клубот прави анализи околу новите играчи кои би можеле да го засилат нашиот тим за пролетниот дел од сезоната. По новата година, црвено – црните момци ќе имаат уште 10-сетина дена релаксација. Првата прозивка на Седлоски во новата година би требало да биде на 11-ти јануари, кога ... Read More »

(ВИДЕО) Најубедливата партија на ФК Вардар

vardarfans-fkvardar

Оваа полусезона Црвено – Црните  ја имаа најубедливата победа, и тоа од 6:0 против новиот прволигаш екипата на Младост Царев Двор. Овој натпревар се одигра на стадионот во населбата Ѓорче Петров, во рамките на 4-тото коло во ПМФЛ (25.08.15) На оваа средба по два погодоци постигнаа Дејан Блажевски и Артак Дашјан, додека пак по еден постигнаа Хамбарџумјан и Љамчевски. Видео ... Read More »

Фелипе најмногу санкциониран од судиите со картони

felipe-fkvardar-vardarfans

Бразилскиот играч во редовите на ФК Вардар, Фелипе Рибеиро оваа полусезона ”води” според жолтите картони во редовите на црвено – црните. Фелипе досега има добиено шест жолти картони, и е лидер во Вардар. По него, пет жолти картони има Хамбарџумјан. Кога се во прашање црвените картони, тука лидер е Ромеро кој доби два директни црвени картони оваа есен. Но, според ... Read More »

Нов тригодишен договор за Ховханес Хамбарџумјан!

12241701_895503697211312_3568945467923945112_n

Одличен потег направи Управата на ФК Вардар. Еден од најдобрите поединци во ФК Вардар, ерменскиот играч Ховханес Хамбарџумјан го продолжи договорот со црвено – црните на уште три сезони. Ова значи дека ФК Вардар наредните три години ќе нема ”мака” на бековската позиција каде што игра популарниот Хоф. Извор: ”Црвено – Црно Семејство” Read More »

Вардарци сепак на подготовки во Анталија

antalija-vardarfans

Сепак, ФК Вардар се поизвесно е дека ќе замине на подготовки и ова зимо во топлата Анталија – Турција. Поради лошата ситуација на државата Турција, од управата на ФК Вардар имало мало двоумење околу тоа каде ова зимо ФК Вардар ќе ги мине зимските подготовки. Сепак, Анталија треба и оваа година да биде база на црвено – црните. За мало ... Read More »