Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 439)

Прв тим

Следната контролка за вардарци е на 5-ти против Слован Либерец

vardarfans-fkvardar

По двете одиграни пријателски средби против Волфсбергер (победа 3:2) и Вил (нерешено 0:0), црвено – црните ќе имаат едно неделна пауза од натпревари. Вардарци следниот тест треба да го одиграат дури на 5-ти февруари против Слован Либерец. Вардарци се до 5-ти февруари ќе ја билдаат својата форма, пред се и физичката подготвеност. Слован Либерец доаѓа од шампионатот на Чешка, тимот на Слован ... Read More »

Еднонеделна пауза со мечеви за Вардар, следен меч во идниот петок со Слован Либерец

vardarfans fk vardar

Избраниците на шефот на стручниот штаб на црвено-црниот фудбалски колектив Гоце Седлоски одигаа два меча за три дена на подготовките во турскиот спорски центар за зимски подготовки Анталија. Во првиот меч беа поуспешни од австриски Волфсбергер  со резулат 3-2, а во вчерашниот дуел со швајцарскиот второлигаш Вил 1900 одиграа реми без погодоци. Според зацртаниот план за подготовки во Анталија следува еднонеделна пауза ... Read More »

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот Вардар-Вил

vardarfans wil

 Вардар вчера одиграа  дуел без голови на вториот контролен меч на  зимски подготовки во Анталија, со швајцарскиот второлигаш Вил. Во првиот тест вардарци обезбедија победата над Волфсбергер  со 3-2. На мечот со швајцарскиот тим Вардар имаше теренска иницијатива особено  во вториот дел од дуелот, сепак треба да се напомене дека во првото полувреме голманот Филип Гачевски со низа одлични  интервенции успеаа да спречи противникот да ... Read More »

Фк Вардар ремизираше со Вил

tri-majstorii-za-pobednichka-premiera-na-turskata-riviera-2700

Вардарци одиграа нерешено без голови, на вториот одигран контролен натпревар во Анталија. Во еден добар натпревар за гледање, со неколку шанси на двете страни, можеби нерешениот резултат беше најреален исход на овој дуел. За денешниот натпревар Седлоски се реши за следните 11-сетмина: Гачевски, Грозданоски, Мијушковиќ, Новак, Љамчевски, Глигоров, Фелипе, Асани, Стојков, Ќеран и Нимани. На клупата за резерви се: Трајчевски, Хамбарџумјан, Таневски, Личина, ... Read More »

(ФОТО) Вардарци подготвени за нова победа

vardarfans fk-2

За 20-сетина минути ќе започне вториот контролен натпревар за нашиот фудбалски шампион, против екипата на Вил од Швајцарија. Веќе е познат стартниот состав за овој натпревар, во нападот ќе имаме можност да ги гледаме новите засилувања, Ќеран и Нимани. Ви “доловуваме“ неколку фотографии од теренот каде ќе се одигра овој натпревар. Read More »

Составот на Фк Вардар за пријателскиот натпревар со Вил

32

Вардарци ќе го одиграат и вториот контролен натпревар во Анталија, против второлигашот Вил од Швајцарија. На првиот пријателски меч, оставривме победа против тимот на Волфсбергер од Австрија. Денес нова можност за избраниците на Седлоски да се покажат во ново одлично издание, иако пред себе ќе имаме квалитетен противник во чиј состав има неколку искусни играчи. За денешниот натпревар Седлоски се ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 3-1, сезона 1984/85!

rts

Прекрасно видео од сезоната 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ. Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на ... Read More »

ВИДЕО СТРИМ ! ФК Вардар – Вил 14-00 часот.

Вардар во Анталија ги одработува зимските подготовки за пролетниот дел од оваа натпреварувачка сезона.  Тие веќе и ја одигаа првата контролка завчера  со австрискиот бундеслигаш Волфсбергер, која ја добиа со 3:2. Денес црвено-црните се сретнуваат со тимот на швајцарски Вил.  Овој меч е закажан со почеток во 14-00 часот, а за место на одигрување по договорот помеѓу двата тима е одреден  теренот ... Read More »

Запознавање со тимот на Вил

wil

Фк Вардар од 14 часот ќе го одигра и вториот натпревар во Анталија, а противник ќе ни биде тимот на Вил од Швајцарија. Тимот на Вил оваа натпреварувачка сезона настапува во 2 Швајцарска лига, каде моментално е на второ место на табелата со 30 бодови, односно 6 помалку од лидерот Ласане. Овој швајцарски тим е составен од неколку звучни имиња, ... Read More »

Нема одмор за Вардар утре втор тест, играме со швајцарски Вил 1900

vardarfans di

Фудбалерите на нашиот црвено-црн колектив од 20-ти месецов  престојуваат во познатиот зимски центар за подготовки Анталија во Република Турција. Вардарци се сместени во луксузниот хотелски ресорт „Калиста“ кој е база на црвено-црните за одработување на тренизите. Вардар вчера го имаше во Анталија и првиот тест со австрискиот бундеслигаш Волфсбергер, мечот го добивме со 3-2. За нас стрелаа на истиот Попов во 33 минути ... Read More »