Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 437)

Прв тим

(ВИДЕО) Вардар – Слован Либерец 2-1

uu

Црвено-црните  ја забележа втората победа на пријателските натпревари во Анталија, вчера  бевме подобри од  екипата на Либерец и тоа со пресврт, откако на полувреме резултатот беше 1:0 во корист на Либерец. Во вториот дел успеавме да направиме комплетен пресврт и да го завршиме овој дуел со триумф од 2:1. Стрелци на головите беа Стефан Спировски и Влатко Грозданоски. Овој меч го започнавме ... Read More »

Вардар победува и без Попов, Дашјан, Глишиќ, Велковски, Стојков и Петковски

popov-fkvardar

Вардарци денеска беа драстично ослабени со неиграње на неколку првотимци во тимот. Но ни тоа не ги спречи црвено – црните шампиони да дојдат до нова, втора победа, во третиот пријателски натпревар во Анталија, и тоа против освојувачот на Куп трофејот во Чешка, тимот на Слован Либерец. Горан Попов денеска не доби шанса, односно одмараше, истото се случи и со ... Read More »

Ништо и од Нимани, Вардар мора да бара нов голгетер!

nimani-vardar

Денеска требаше Нимани да го одигра последниот контролен меч во редовите на ФК Вардар, но не се случи ниту тоа денеска, по што е јасно дека Нимани ќе си замине од Вардар. Нимани во редовите на Вардар дојде директно во Анталија, одигра два натпревари, постигна и еден убав погодок, но според гласините во медиумите, Нимани располага со очајна физичка подготвеност, што ... Read More »

Фк Вардар му зема “мерка“ на силниот Либерец и го победи со пресврт во вториот дел

tri-majstorii-za-pobednichka-premiera-na-turskata-riviera-2700

Фк Вардар ја забележа втората победа на контролните натпревари во Анталија. Совладана беше екипата на Либерец и тоа со пресврт, откако на полувреме резултатот беше 1:0 во корист на Либерец. Во вториот дел успеавме да направиме комплетен пресврт и да го завршиме овој дуел со триумф од 2:1. Стрелци на головите беа Стефан Спировски и Влатко Грозданоски. Овој меч го ... Read More »

Составот на Фк Вардар за натпреварот со Либерец

vardarfans sostavi

Со почеток од 14 часот, црвено-црните ќе го одиграат и третиот контролен натпревар во Анталија. Овој пат противник ќе биде силниот тим на Либерец кој доаѓа од првенството на Чешка. Во претходните два контролни натпревари забележавме една победа ( Волфсбергер) и нерешен резултат (Вил). Овој натпревар ќе биде одлична проверка за формата на нашиот фудбалски шампион. За денешниот дуeл тренерот ... Read More »

Запознавање со тимот на Слован Либерец

slovan

Денеска со почеток во 14 часот нашиот тим ФК Вардар го игра и третиот пријателски натпревар во Анталија. Противник на нашиот црвено – црн тим е екипата на Слован Либерец од Чешка. Слован Либерец доаѓа од чешката прва лига, и засега го завзема одличното за нив четврто место на табелата. Тимот на Слован Либерец во главно е составен од играчи од својата ... Read More »

Вардарова сабота! Утре мечеви имаат: Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар

vardarfans c-c semejstvo

Утре голем дел од колективите во црвено-црното семејство ќе забележат свој настап на спортските борилишта. Свои мечеви закажано за утре сабота, 06/02/2016 имаат : Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар. Утре дефинитивно е вардарова сабота. Ракометарите на Вардар  заминаа на  мала турнеја, која ќе започне во Бања Лука денес, а потоа се заминува за Хрватска каде наш противник утре во ... Read More »

(Видео стрим) За натпреварот Вардар – Слован Либерец

fkvardar

Со почеток во 14 часот нашиот тим ФК Вардар го игра и третиот пријателски натпревар во Анталија. Противник на нашиот црвено – црн тим е екипата на Слован Либерец од Чешка. Денешниот натпревар може да го проследите како и вообичаено на нашиот линк од ФК Вардар. Read More »

Утре силен тест за црвено-црните, противник ни е чешкиот Слован Либерец

vardarfans 87

Утре во Анталија вардарци ги чека навистина силен тест-дуел со чешкиот прволигаш Слован Либерец, ова е трет пријателски меч на црвено-црните во Турција. Нашиот противник е трикратен шампион на Чешка и двапати се закити со куп одличјето во Чешкиот фудбал. Моментално Слован Либерец е четвртопласиран во домашната лига со исти број бодови како и Млада.Б на третото место. Последните неколку денови избраниците ... Read More »

Преодниот рок се затвора на 11 февруари, Нимани и Денковски очекуваат договор, можно е и ново име

vardarfans di

Преодниот рок во првата македонска фудбалска лига ќе трае уште една недела, се до 11-ти месецов кога е последен рок за пријавување на  нови имиња. Вардар зимово од обврски ослободи дури осум имиња, а нови играчи досега пристигнаа двајца, Којашевиќ и Ќеран. Црвено-црниот фудбалски колектив досега во  Анталија одигра два меча за три дена на подготовките во турскиот спортски центар за зимски ... Read More »