Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 438)

Прв тим

Историја! Победа над Слога од 2:0 за освојување на куп трофејот

fk vardar istorija

Историја на ФК Вардар. Во 1998 година ФК Вардар играше финале од Купот на Македонија против тимот на Слога Југомагнат. Тимот на ФК Вардар тој натпревар во 1998 година го доби со резултат 2:0 со головите на Крстев и Здравески. Фотографија од интонирањето на химната на Македонија, на Градскиот стадион, и играчите на ФК Вардар. Од лево на десно: Ванчо ... Read More »

За 19 дена започнуваат возбудувањата во ПМФЛ

fkvardar

Преостануваат уште точно 20 дена до почетокот на пролетниот дел во ПМФЛ. Вардарци одбраната на титулата ќе ја започнат на домашен терен против секогаш незгодниот тим на Ренова од Тетово. Се надеваме дека од оваа пролет фудбалерите на ФК Вардар ќе забележуваат убедливи победи во македонскиот шампионат, и ќе ни донесат уште една титула во низа. Од друга страна пак, ... Read More »

Среќен роденден Новак!

vardarfans novak

  Фудбалерот  од одбраната на црвено-црниот фудбалски колектив Евгениј Анатолијович Новак  денеска го слави својот  27 роденден. Украинскиот интернационалец од оваа сезона е дел од тимот на фудбалскиот клуб Вардар.  Вардар фанс му го честита роденденот на Новак и му посакуваме  добро здравје и многу успеси како со нашиот клуб-ВАРДАР! Read More »

Вардар ќе има денес два тренинзи на теренот каде ќе се одиграат следните три тест-дуела во Анталија

vardarfans fkv

Избраниците на Гоце Седловски по краткиот одмор вчера беа поделени 3 групи и работеа вежби  во хотелската теретана, а  попладнето имаа  тактички тренинг со топка на кој  се увежбуваа конкретни елементи од фудбалската игра. Денес понеделички нема да има активности во теретана , но се закажани два тренинга на терен. Според програмата на стручниот штаб предводен од Седловски Вардар ќе одработи денес два ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости: Пенезиќ, Лекиќ и Кралевски

vardarfans tv

Видео од овонеделното издание на црвено-црната емисија “Вардар ТВ“. Во ова издание ќе може да проследите низа информации за сите три клуба : машкиот и женскот ракометен и фудбалскиот црвено-црн колектив. Ќе бидете во можност да го проследите информациите за продажбата на билетите за мечот во ЕХФ Лигата на шампионите на девојките со Савехов, видео од турнирот “Вардар-Еден живот, една ... Read More »

(Фото) Традиционално, Грозданоски доби роденденска торта во Анталија

Нашиот играч Влатко Грозданоски (бр. 87) вчера го прослави својот роденден во Анталија. Како што и се очекуваше, традиционално, секогаш кога Вардар се наоѓа на подготовки во друга земја, а роденден прославува некој од нашите играчи добива роденденска торта. (Фото) Read More »

Еднонеделна пауза со мечеви за Вардар, следен меч во петок со Слован Либерец

vardarfans fk vardar

Избраниците на шефот на стручниот штаб на црвено-црниот фудбалски колектив Гоце Седлоски одигаа два меча за три дена на подготовките во турскиот спорски центар за зимски подготовки Анталија. Во првиот меч беа поуспешни од австриски Волфсбергер  со резулат 3-2, а во ввториот  дуел со швајцарскиот второлигаш Вил 1900 одиграа реми без погодоци. Според зацртаниот план за подготовки во Анталија следува еднонеделна пауза ... Read More »

Среќен роденден Грозданоски

vardarfans vlatko

Денеска роденден прославува нашиот играч Влатко Грозданоски. Влатче со право може да се каже дека е легенда на Фк Вардар со преку 100 натпревари во црвено – црниот дрес. Редакцијата на ”Вардар фанс” му го честита роденденот на Влатко, и му посакува уште многу години да остане во Фк Вардар, збогатени со многу титули. Read More »

Историја! Табели на сите одиграни мечеви на ФК Вардар во Првата Македонска и Првата Југословенска

sss

ФК Вардар е најголемиот македонски клубски спортски бренд кој засебе има голема историја уште од далечната 1947 година. Ова се две табели за лигите во кој настапувал и успехот во истите . На првата може да се види успехот од формирањето па до денес на Македонската Прва фудбалска лига каде Вардар е најдоминантен во сите статистички категории. ТАБЕЛА МПФЛ ОД ... Read More »

Градскиот стадион добива фан шоп од Вардар !?

Според информациите до кој дојде Вардар фанс, во брзо време се очекува нов, втор фан шоп на Вардар, и тоа под северната трибина на Арената Филип II (Градски стадион) Според информациите сеуште не е позната точната локација каде ќе биде новиот фан шоп на Вардар, но се очекува да биде некаде под северната трибина. Ова е нова можност покрај ракометните ... Read More »