Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 461)

Прв тим

ТРЕНЕРСКИ ДУЕЛ: ”Седло” и ”Џиџи” ! Првпат на мегдан, двајцата играат против своите екс тимови

vardarfans-sedlo

Утре ќе биде првиот тренерски дуел помеѓу младиот предводник на клупата на црвено- црните Гоце Седловски и искусниот кормилар во мак.фудбалот Никола Илиевски-Џиџи. Ова е судар на два сосема различни тренери во однос на искуството. Тренерот на турновци Џиџи уште од 1989 година е во тренерските води , а нашиот Гоце е релативно млад тренер и енергичен тренер. Вистински куриозитет е ... Read More »

Вардар нема пораз од Турново на последните 5 натпревари

vardarfans-vardar-turnovo

Пред неделниот натпревар на ФК Вардар и Турново ви издвојуваме мала статискика. Нашиот тим на последните пет натпревари против овој споменат тим има две победи и три нерешени резултати. На последниот натпревар кој се одигра во Турново, нашиот тим го совлада тимот на Хоризонт со 0:2, тој натпревар беше одигран на 15 март 2015 година. Пред овој дуел на 02.11.14 ... Read More »

Асани за Вардар фанс: На мечот со Турново одиме на победа за продолжување на одот до трите титули сезонава

vardarfans-jasir1

Следува  продолжението од ПМФЛ по паузата од две недели поради репрезенативните термини. Следен предизвик во недела за црвено-црните изграници на Гоце Седолоски е тимот на Хоризонт од Турново на чива клупа деби има некогашниот селектор на А-селекцијата на Македонија и екс шеф на штручниот штаб на Вардар Никола Илиевски-Џиџи. Какви се очекувањата за неделниот дуел го запрашавме еден од најмладите ... Read More »

ФФМ го одреди Ѓорѓевски за “делител на правдата“ на дуелот Вардар-Хоризонт

vardarfans-01

Фудбалската федеравија на земјава на својата веб страница ги објави делегираните судии за шестото коло во ПМФЛ. За мечот кој ќе се одигра во Скопје на Арената Филип втори помеѓу црвено-  црните и тимот на ФК Хоризонт Турново главен судија е одреден Ѓорѓевски Далибор од Куманово. На овој дуел помошници на Ѓорѓевски ќе бидат Манасиев Горан од Велес и  Стефановски Орце од Кратово. ... Read More »

Заврши паузата во ПМФЛ во недела ни гостува Турново

vardarfans turnovo

Заврши паузата во ПМФЛ , осумте фудбалери на црвено- црните кои беа со репрезентативни задачи во сениорските и младинските селекции на Македонија и Ерменија се повторно со тимот. Следи подготовката за следниот предизвик во ПМФЛ домашниот дуел со ФК Хоризонт Турново. Повторно играме на нашата Арена Филип втори во недела 13 септември. Мечот е закажан со почеток во 16-00 часот. ... Read More »

Повредата на Ромеро е минато, следуваат голови!

cesar za tekst

Повредата на големото засилување на Вардарци Цезар Ромеро е минато. Нашиот напаѓач уште на неделниот натпревар во Прилеп, против Победа покажа дека повредата е минато, и е спремен за нови искушенија и голови во црвено – црниот дрес. Се разбира за тоа и беше доведен овој играч во ФК Вардар. Ние очекуваме од Ромеро да ја продолжи победничката гол серија ... Read More »

Цел натпревар за Брдаровски, Глигоров и Пачовски против Шпанија

vladica-brdarovski-1 (2)

Вчера нашата фудбалска репрезентација на мегдан излезе со големата Шпанија. Во почетниот состав на нашата репрезентација се најдоа и тројца Вардарци. Тоа беа: Брдаровски, Глигоров и Пачовски. Сите тројца црвено – црни играчи ги одиграа сите 90 минути, додека пак на клупата остана Бобан Николов. Секако дека ова беше еден голем мотив, и голем плус во кариерата за нашите играчи, ... Read More »

Џиџи се враќа во недела, но против Вардар

hqdefault

Поранешниот тренер на ФК Вардар, Никола Илиевски – Џиџи најде нов ангажман, и ќе биде нов тренер на ФК Хоризонт Турново. Интересно е тоа што нашиот поранешен тренер своето деби ќе го има против нашиот тим, екипата на Вардар. Натпреварот на Вардар и Турново треба да се одигра во недела на Градскиот стадион во Скопје. Овој дуел е дел од  шестото ... Read More »

(Видео) победа на Македонија, мајсторија на П.Петковски

110736

(Видео), нашата млада репрезентација одигра контролен меч со Австралија, По победата над Украина во квалификациите, момците на Милевски вчера ги победија и врсниците од Австралија. На оваа средба гол постигна нашиот играч Петар Петковски. Неговиот гол беше вистинска мајсторија за потврда на победата. Исто така и Дарко Велковски настапи на овој дуел. Видео: Read More »

Среќен роденден ДАРКО ПАНЧЕВ

hqdefault

Денес свои роденден прославува Легендата на ФК Вардар, и на Македонскиот фудбал, Дарко Панчев. Што да се пишува за ”македонското чудо од дете” Најмлад капитен во историјата на ФК ВАРДАР. На 17 години првотимец, во подмладениот состав што го формираше тренерот Вишњевац. Дете на Вардар. Уште на 10 годишна возраст започна да го облекува црввено – црниот дрес. Првиот учител ... Read More »