Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 468)

Прв тим

ФК Вардар ги запали моторите

10933192_909474895758877_256689526_n

Есенскиот шампион денеска го имаше првиот тренинг во новата година. На првата прозивка ги немаше новиот голман Томе Пачовски и повредените Дарко Глишиќ,Илчо Наумоски,Един Адемовиќ,исто така шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев не беше присутен на овој прв тренинг. Тимот првите десед дена ќе работи во Скопје,се до 21-ви кога ќе отпатува за Анталија , каде ќе се подготвува за пролетниот ... Read More »

Вардар фанс ви ги честита новогодишните и божиќните празници

10846209_323610624514393_1026151844060374186_n

Редакцијата и екипата на Вардарфанс.мк ви ги честита новогодишните и божиќните празници. Ви посакуваме успешна и среќна работа во новата година.Вардар пред се! Со новости околу Вардар почнуваме на големиот празник Божиќ. 30.12.14 Read More »

ФК Вардар на зимски подготовки во топлата Анталија

aaa

Како што пишавме на нашата фан страна пред месец стигна потврда дека ФК Вардар повторно и годинава подготовките за пролетната полусезона ќе ги има во турскиот град Анталија. ФК Вардар повторно ќе ја темпира формата во овој топол Југо-Западен Турски град познат по поволната клима за подготовки и големиот број на достапни капацитети за фудбалските тимови.Анталија за време на  зимата ... Read More »

Фк Вардар им подари новогодишни “пакетчиња„ на најмалите генерации во Вардар- петлињата

petle

ФК Вардар ги изненади својте најмлади членови “петлињата“ а кои припаѓат на генерациите од 2003 до 2008 година со новогодишни пакетчиња. Клубот реши да ги мотивира најмладите вардарци со пригоден поклон по повод Новата 2015 година и на помошното игралиште зад Арената “Филип Втори“ им врачи 150 пакетчиња што предизвика голема радост кај најмалите генерации од фудбалската школа на Вардар. На ... Read More »

Шок во Тетово Вардар елиминиран од купот на РМ

10866949_788284877885027_1306882090_n

Сонот на сите искрени подржувачи на ФК Вардар згазна многу неочекувано.Најавите на Стручниот штаб дека одат на двојна круна пропаднаа многу рано. ФК Вардар имаше солидна предност од првиот меч два гола предност.Кога сите мислеа дека рутински ќе ја задржи со една паметна, мирна игра во Тетово се случи споротивното.. Натпреварот започна со иницијатива на Ренова,вардарци го бранеа водството од Скопје.По ... Read More »

Здодевен натпревар на Вардар и Работнички

10884454_788286257884889_1024221380_n

Градските ривали Вардар и Работнички се сретнаа во натпревар кој одлучуваше кој ќе биде есенски првак .Натпреварот се играше пред солидна посетеност (2.ооо гледачи) – за напомена е дека на оваа средба љубилеј или роденден славеше подгрупата на Комити – Лојал фанс,кој 15 години веќе се верна сенка на Вардар. Натпреварот се одвиваше со поголем посед на топка на домакините,додека ... Read More »

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар

73693d370e2f8b47c7bf976beda24fff4e-w=1920-h=1280

Во рамките на шеснаесетото коло во ПМФЛ во Тетово Ренова го пречека лидерот Вардар. Како по традиција вардарци кога и да гостуваат во Тетово играат многу тешко и променливо против сино – белите,па така и на овој натпревар беше истото. Натпреварот наликуваше како момците на Андреев да играат колку да заврши мечот,без амбиции. Ренова напаѓаше,создаде многу шанси,па така првиот гол ... Read More »

Вардар го преслуша Металург

739c5acb083c7e4f13b8260c1f51aa4484-w=1685-h=1123

Во рамките на 15-коло во ПМФЛ,Вардар дома го пречека Металург. Уште еднаш Вардар покажа дека оваа есен е преголем залак за избраниците на Срџан Захариевски. Уште на самиот старт Вардарци играа надмоќно,првиот гол дојде во 14 минута,кога по една убава акција од левата страна,проработе ерменската врска во Вардар овој пат Хамбарџумјан му асистираше а Дашјан погоди за 1:0 После овој ... Read More »

Вардар славеше минимално против Брегалница

73f44ed2e7fafa4cacb35869679ce1e847-w=1867-h=1140

Стариот должник од минатата сезона екипата на Брегалница од Штип гостуваше во Скопје после болниот пораз на домашен терен од Вардар со гол во 90 минута. Натпреварот започна тивко,без многу шанси.Вардар напаѓаше,а Брегалница добро се бранеше во текот на 30 минути од првиот дел.Во 34 минута по една убава акција на Вардар свој слалом имаше ерменскиот фудбалер Артак Дашјан,кој по серија ... Read More »

Победа за навивачите,Вардар славеше во Тетово против Шкендија

739f6e8e75e34c4dfd863e6e433e989aa2-w=1200-h=800

Дербито на колото во ПМФЛ овој викенд беше во Тетово,се судрија можеби најголемите претенденти за титулата оваа година Шкендија и Вардар.Натпреварот се играше пред полни трибини,но тоа беше поголем мотив за докажување. Натпреварот започна како и секогаш со предпазливост на двете страни,во главно со игра на средината на терeнoт.По само шест минути игра Филип Петковски доби одлична топка во празно ... Read More »