Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 467)

Прв тим

Вардарци подготвени за најважните два натпревари!

10405375_875104875917861_7920368638009181786_n

По едно неделната пауза, овој викенд повторно се враќаат возбудувањата во ПМФЛ. Следуваат двата најважни натпревари за ФК Вардар до крајот на оваа календарска година. Најпрвин во недела, нашиот црвено-црн тим и гостува на чаирска Слога. ”Чаирчани” уште во првото коло ни одземаа 2 бода во последните минути, тие ни се должници, па затоа нашите момци одат во недела на ... Read More »

ФК Вардар ја победи Македонија Ѓ.П во пријателски дуел со 3:1

velkovsp

Денес се одигра пријателски меч помеѓу нашиот ФК Вардар и второлигашот тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров. Овој меч го одигравме на гости на стадионот на нашиот денешен спаринг-партнер. Вардарци денес прикажаа  добра игра во текот на целиот меч со тимот кој е актуелен лидер во втората по квалитет лига во земјава. Овој дуел дојде во вистинско време се со цел ... Read More »

По 90 минути за Пачовски и Брдаровски против Украина

Нашите двајца играчи, Томе Пачовски – (капитенот на нашата фудбалска репрезентација), и нашиот одбрамбен играч, Владица Брдаровски ги одиграа сите 90 минути на вчерашниот натпревар против Украина, нашата селекција го загуби овој натпревар со резултат 0:2. Томе Пачовски на овој натпревар имаше неколку добри одбрани, една од нив бешеонаа некаде при крајот на натпреварот кога 1 на 1 со противнички ... Read More »

Пачовски и Брдаровски од првата минута против Украина

vardarfans-makedonija

Како што е добро познато за неполни два часа нашата фудбалска репрезентација ја пречекува селекцијата на Украина. Речиси сигурно, во стартните 11-мина на овој натпревар ќе имаме и двајца играчи од нашиот црвено – црн табор. Тоа ќе бидат: капитенот на нашата селекција Томе Пачовски и Владица Брдаровски. Ова ќе биде последен натпревар за популарниот Пача помеѓу стативите во националниот ... Read More »

Вардарецот и капитенот на Македонија У-19 П.Петковски одигра 80 минути против Англија

vardarfans p.p

Младиот фудбалер на црвено – црните кој е се почесто стартер кај Гоце Седловски одигра 81 минута од квалификацискиот дуел на македонската фудбалска репрезенација до 19 години на мечот со Англија. Петар Петковски на овој дуел ја носеше капитенската лента за црвено-жолтите. Мечот со Англија беше прв  натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство. ... Read More »

Пачовски денес се простува со македонската репрезенацијата, во иднина единствено ќе брани за Вардар

vardarfans tome

Голманот на црвено – црните и капитен на македонската фудбалска А-селекција денеска на дуелот со Украина кој ќе се одигра на Националната Арена Филип втори ќе го има последниот настап во дресот со државниот грб. Томе Пачовски  реши да стави крај на својата репрезентативна кариера и да се повлече од националниот состав. Во иднина Пачовски ќе биде ставен на целосно ... Read More »

Листа на стрелци во ФК Вардар, Блажевски сеуште го држи врвот

vardarfans 9999

По завршениот прв круг односно одигрувањето на по еден меч со сите противници во ПМФЛ на клубската листа на стрелци во црвено- црните сеуште на врвот е Блажевски кој во меѓувреме го загуби врвот од Хасани и Илијовски на листата на стрелци во првата македонска лига. Вардар досега во домашната лига има постигнато 27 гола кој се дело на 10 ... Read More »

Распоред на сите мечеви во прва лига на ФК Вардар до крајот на годинава

vardarfans ff

Викендов во домашната прва лига е пауза заради квалификациските натпревари на македонската А-селекција. Вардар како второпласиран тим го дочекува овој период. По крајот на паузата во 10-то коло играме на Чаир кај Слога и го чекаме тимот на Шкендија следното коло два круциални меча за врвот на табелата. До Крајот на годината пред паузата имаме уште девет кола во ПМФЛ, ... Read More »

ФК Вардар бара ”спаринг партнер” за воигрување на екипата

vardarfans nikolov izjava od pobedata so sileks

Оваа недела како што е добро познато, на ред се настапите на фудбалските репрезентации, па така ПМФЛ има едно неделна пауза. По повод таа пауза, ФК Вардар ”бара” спаринг партнер, да одигра натпревар за викенд, и што е можно повеќе да се подготви за следните два натпревари. Пред некој месец како што паметиме, спаринг партнер на вардарци беше тимовите на ... Read More »

(ВИДЕО) Топ-3 голови од слободен удар на ФК Вардар

vardarfans 007

Црвено – црните во досегашниот дел од шампионатот постигнаа голови24 погодока , 5 во купот и по еден во Супер-купот и Л.Ш. Во видеото ќе можете да ги погледнете најубавите три погодока од слободен удар постигнати од избраницитевардарци во дуелите од домашната фудбалска лига . На местото број-3 се најде Артак Дашијан на мечот со Брегалница Штип, на втората позиција се ... Read More »