Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 489)

Прв тим

СКАНДАЛ!! ЕКСПЕРТИТЕ ОД ФФМ ОДЛУЧИЈА ВАРДАР -РЕНОВА БЕЗ ПУБЛИКА-ТИТУЛАТА ЌЕ ЈА СЛАВАТ ИГРАЧИТЕ СО ЕКОНОМОТ

Скандалозна одлука на институцијата која треба да биде Куќа на фудбалот , а всушност се претвори во погребално претпријатие на македонскиот фудбал . ФФМ соопшти дека Вардар-Ренова како и цела прва и втора Македонска фудбалска лига ќе се игра без публика . Вардар ќе ја “слави“ титулата со редарската служба и економот бидејќи трибините ќе бидат празни . Сите мечеви ... Read More »

Очајна игра повторно, неискористена првата меч топка

vardarfans sken

По којзнае кој пат оваа сезона, нашиот тим одигра еден очаен натпревар, без мотиви, со многу малку шанси, за гол… денешната средба требаше да биде победа, и славје со титула, но нашите играчи не ја искористија првата, од трите меч топки. По втор пат за кратко време, шкендија го победи Вардар. По првиот дел нашиот тим имаше свои шанси преку ... Read More »

ВО ЖИВО СТРИМ 16-30!!! Шкендија-ВАРДАР !!!!

vardarfans titula fk

Одложениот меч на кој ФК Вардар може да ја завери титулата во Македонската фудбалска лига ќе може да го следите во живо преку стрим . Овој меч ќе се одигра во Кичево со почеток во 16-30часот . Дуелот беше одложен заради специфичниот безбедносен момент во Куманово заедно со сите други плеј-офф дуели. Со победа денес Вардар ќе ја обезбеди титулата ... Read More »

Без Хамбарџумјан до крајoт на сезоната

994467_796451847116498_7179281723622203381_n

Нашиот најдобар играч ерменскиот интернационалец оваа сезона, Хофханес Хамбарџумјан поради повреда здобиена на минато неделниот натпревар со Работнички, за жал ќе го пропушти остатокот од сезоната. Тој нема да може да им помогне на своите колеги на преостанатите 3 натпревари во борба за титулата. Повредата воопшто не е наивна. Се очекува позицијата на Хоф, да ја пополни денеска Влатко Грозданоски. ... Read More »

Во Кичево по победа, и титула!

vardarfans sex

Денес од 16 часот и 30 минути нашите момци ја имаат првата од трите меч топки. Доколку одиграат еден машки натпревар, уште денеска ќе славиме нова титула во шампионатот на Македонија. Сите знаеме поради кои причини натпреварот беше одложен, и презакажан за во Кичево денеска. Натпреварот ќе се одигра без присуство на публика. Нашите момци се спремни за докажување, и ... Read More »

Шкендија-Вардар утре без гледачи во Кичево и без пренос само снимка на Мтв. Мечот со Ренова на ФФМ терените нема играње на Арената

vardarfans fk vardar

Перипетиите околу последните три кола во Првата Македонска лига се се поголеми и како по правило ФК Вардар е жртва на несреќни решенија. За двата следни дуели со екипите од Тетово Шкендија и Ренова навивачите на црвено-црните се скратени со можност да ги следат онака како што треба од првиот нема пренос а вториот не се игра на Арената Филип ... Read More »

Шкендија – Вардар презакажано за вторник во Кичево, Денес одкажан мечот на РК Вардар во Радовиш и одложен Скопскиот Маратон

По вчерашните немили настани беше одложени сите три дуели од плеј-офот во Првата Македонска фудбалска лига помеѓу нив и дуелот на црвено-црните со Шкендија кој првично беше закажан за денес 16-30 часот  баш во Куманово на Стадионот на Башкими . Новиот термин на одигрување на второто коло од плеј-офот ќе се одигра во вторник 12ти Мај во 16-30часот на стадионот ... Read More »

ВЕЧНА СЛАВА НЕНАД СЕРАФИМОВСКИ ЦРВЕНО-ЦРН ХЕРОЈУ! ВЕЧНА СЛАВА НА СИТЕ ЗАГИНАТИ

vardarFANS RIPO

Вечна слава на сите погинати бранители на земјава кој вчера и денес ги положиа својте животи за земјава. Помеѓу нив е и Ненад Серафимовски е роден 1987-ма година во Гостивар некогашен член на црвено-црниот тим. Тој во својата фудбалска кариера настапуваше за тимовите на Вардар, Работнички, Турново, ФК Скопје и Милано Куманово- и истиот има постигнато два погодока за светиот клуб ... Read More »

Повторно одложен натпреварот Шкендија – Вардар

vardarfans radost

Поради денешните немили сцени во Куманово, утрешниот натпревар помегу Шкендија и Вардар во Куманово ќе биде одложен. Се очекува и официјално од ФФМ да биде одложен овој меч, и во натредните денови да биде утврден нов дополнителен термин за овој дуел. Инаку и предпоследното коло ќе претрпи измени, дуелот Вардар – Ренова ќе се одигра во сабота со почеток во ... Read More »

ТЕРМИНИ ЗА ПРЕНОС! Фудбал , ЖРК Вардар од Ф-4 , Скопски маратон и Македонски бисер

vardarfans-tri-logovci-660x330

Викендов не чека сериозна шанса да се закитиме со доста трофеии во неколку конкуренции , дел од овие настани ќе можеме да ги проследиме на малите екрани , во продолжение термините и телевизиите каде ќе можеме ги проследите мечевите. Жрк Вардар во Будимпешта ќе одигра во сабота 1/2 финале со Будуќност , а во недела ќе игра меч за пласман ... Read More »