Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 488)

Прв тим

Во среда со Шкендија во Куманово

10314604_796452120449804_3975415713864740722_n

Уште една дерби пресметка ги очекува нашите момци. По среќната победа против Ренова, во среда не очекува уште еден клучен дуел во борба за титулата, против тетовска Шкендија. Овој натпревар е закажан за среда од 16 часот, но поради реконструкција на теренот во Тетово, по одлука на домаќинот овој дерби меч ќе се одигра во Куманово на стадионот на Башкими. ... Read More »

Вардар триумфално против Ренова

10702135_796088253819524_3687872607035310351_n

Конечно одмазда на Фк Вардар, против тетовска Ренова со 1:0 Можеби најубава одмазда против овој тим беше токму денешната, со победа и гол во 90-тата минута од натпреварот. Вардар почна добро, имаше посед на топка, огромни шанси во првиот дел но резултатот беше 0:0 Прв се закани Грнчаров со глава но по средината на голот. Одлична и најдобра шанса во ... Read More »

Време е за победа над Ренова!

vardarfans STI

Денес од 15 часот на нашата арена гостува тетовска Ренова, секогаш незгодниот тим за нашиот Вардар. Ренова е стар должник на Вардар, сите знаеме и сеуште не боли како тоа нашиот тим испадна од купот на Македонија, по разочарувачкиот резултат во Тетово.Но ова е друго време, имаме подобар тим, од есеноска, и се надеваме дека Вардар тоа ќе го прикаже ... Read More »

ПРЕНОСИ ВО ЖИВО! ОД МЕЧЕВИТЕ НА ФК ВАРДАР И РК ВАРДАР

vardarfans tri logovci

Денес двата машки колектива ракометниот и фудбалскиот ќе се обидат да дојдат до многу значајни победи . И двата меча за оние вардарови навивачи кои нема да бидат присутни во Килце и на Арената Филип втори ќе можат да ги проследат во живо на малите екрани . Прв меч е на ФК Вардар со Ренова со почеток во 15-00 часот ... Read More »

Васил Рингов – повеќе од 10 години во црвено – црниот дрес

vardarfans-vasil-ringov-vardar

Во 1977 година дојде во Вардар, ни малку не беше лесно да се облече црвено – црниот дрес. Конкуренцијата во тимот беше голема, а кога го облече дресот на Вардар, не го симна повеќе од 10 години. Играше стандардно на лево крило. Негова специјалност беше: лесен дриблинг, добар центаршут, удар од далечина, а тие на Вардар му донесуваа многу славје, голови, и ... Read More »

Започнува ”битката” за клупата на Фк Вардар

vardarfans-vardar-roma

Како наближува крајот на сезоната, се по извесно е дека Фк Вардар ќе доби нов тренер. Ова е позитивна вест за сите навивачи на Вардар, со оглед на фактот дека на секој амбициозен европски тим, кој цели на излез во Европа, му треба и тренер со големо фудбалско педигре кој ќе донесе свежина во играта на Вардарци, и солидно ќе ... Read More »

“Сапуницата“ за Терминот за одигрување на мечот на ФК Вардар продолжува – сега мечот по барање на МТВ преместен повторно

73ff6e0c9a60194c8d900e8615b55c7834-w=1920-h=1194

Мечот помеѓу нашиот ФК Вардар и тимот од Тетово екипата на Ренова трет пат го менува терминот . Како што ве известивме вчера по одбивањето на Ренова мечот не беше закажан за Сабота во 16-00 часот како што беше планирано и објавено од црвено-црните. Денес  по барањето на Македонската Радио и Телевизија дека во нивната програмска шема има место за ... Read More »

ФУДБАЛОТ И РАКОМЕТОТ ВО ИСТО ВРЕМЕ ВО НЕДЕЛА !!! РЕНОВА ОДБИ ПРОМЕНА НА ТЕРМИНОТ ЗА САБОТА 16-00

ibricic3

Многумина Вардарци , Скопјани во недела ќе бидат ставени на маки да се одлучат!!! Бидејќи ракометот во Полска почнува во 15-30часот , а  фудбалот на Арена Филип Втори во 16-00 Часот. Поклопувањето на термините на двата дуела на црвено-црните колективи   дојде од таму што екипата од Тетово го одби барањето на Вардар меѓусебниот мечот да се презакаже за Сабота ... Read More »

Незгодниот должник Ренова

736467294ab25c43309778da4da84d5609-w=1920-h=1279

Секогаш кога ќе го споменеме името на тетовска Ренова, буди лоши спомени за нашиот Вардар. Во недела ни гостува токму овој противник, тетовчани се во одлична серија од неколку натпревари без пораз, што значеше и голем чекор напред во борба за 3-то место, и излез во Европа. Најпрвин му одржаа фудбалска лекција на Шкендија, во тој градски натпревар Ренова беше многу ... Read More »

КОМИТИ: Лесно е да се биде Комита на Европските дуели на ФК и РК Вардар, но…

vardarfans komiti

Комити најверните Вадарови следбеници излегоа со соопштение по повод саботниот меч од првата Македонска лига со Тетовчани тимот на Ренова . Ова е целото соопштение: Осум кола до крајот, осум кола во кои ќе се сретнеме со противници кои ни се конкуренти за највисок пласман. Серијата тешки натпревари ја отвораме против екипата која на неколку пати ни покажа како се ... Read More »