Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 520)

Прв тим

Една година без Петар Милошевски

pero

За жал денес e една година од денот кога прерано овој свет го напушти и се пресели во вечноста нашиот Милошевски Петар . Беше утро кога одекна веста лани на денешниот ден дека тешка собраќајна несреќа во  близината на Куманово по еден ревијален фудбалску натпревар-го однесе нашиот Петар . Неверување жал и очај кај сите Вардарови и останати Македонски вљубеници ... Read More »

Во Турново по 3 од 3

1970592_754886101273073_4976426156963850816_n

                                                                                        Фото:fkvardar.mk Во недела нашата екипа ќе одигра натпревар од ПМФЛ, против екипата на Хоризонт од Турново. ... Read More »

3 од 2 за Блажевски во Вардар

10888618_873280569402492_4300171484516165018_n

Пролетниот дел од сезоната само што започна, а Дејан Блажевски покажува уште на стартот дека ќе биде огромно засилување за Вардар, и ќе ја има задачата да постигнува голови. Занего започна одлично, на првиот натпревар во Кратово постигна два извонредни голови, првиот беше со лоб удар, а вториот со шут од преку 35 метри. На вчерашниот натпревар пред своите навивачи, ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар -ФК Металург 2-1(1-1)

90vardar

Видео од головите постигнати на вчерашниот дуел на Арената Филип Втори во Скопје на мечот од 19 коло во Првата Македонска фудбалска лига помеѓу ФК Вардар и ФК Металург кој заврши со победа од 2-1 за Црвено-Црните фудбалери . Изненадувачки прв поведе тимот на Срѓан Захариевски по еден беспотребно направен пенал од страна на домаќините . Стрелец на голот од ... Read More »

ФК Вардар повторно осамен на врвот на табелата

tq

По саботниот дуел на Арената Филип Втори со победата над Хоризонт тимот на Работнички се изедначи со нашиот ФК Вардар на врвот на прволигашката табела со по 41 бод , но Црвено-Црните имаа дуел помалку . Одложениот дуел со Металург беше закажан за денес на кој Вардар со победата од 2:1 и освоените бодови повторно се одлепи на плус три ... Read More »

По пауза од три месеци, Вардар на Филип II

kom0

Конечно ! дочекавме и ние, по рекордна пауза од три месеци Фк Вардар ќе одигра натпревар пред своите гледачи на Арената Филип II Македонски. Денеска од 14 часот во заостанатиот меч, Вардар го пречекува тимот на Металург. Во минатите две средби оваа сезона, Вардар убедливо го доби Металург и на домашен и на гостински терен.           ... Read More »

Мал љубилеј: 500+ текстови на Вардарфанс!

11040356_875064745884118_248260410_n

Мал љубилеј денеска прославува Вардарфанс.мк, со работа овој сајт започна пред не повеќе од 30-тина дена, а веќе стигнавме, и ја надминавме бројката од 510 текста на тема Вардар. Вардаровата Википедиа само за вас, вести за Вардар 24/7  Read More »

Филип Петковски : Вардар ги има најдобрите навивачи и тим во лигата

2fico

  Вардар утре го игра одложениот дуел од 19 коло со тимот на Металург на Арената Филип Втори, со почеток во 14-00 часот . Во пресрет на утрешниот дуел тимот на Работнички во саботата со победата над Хоризонт се израмни на врвот на табелата со бодови со нашиот Вардар . Црвено-Црните во првиот дуел доминантно покажаа дека се најголеми кандидати ... Read More »

Нека продолжи победничката низа од Кратово!

11025124_772106566217693_71705506187725299_n

Пролонгираниот натпревар од 19-тото коло од ПМФЛ, помегу Вардар и Металург кој беше одложен, ќе се одигра утре на Арената Филип II од 14 часот. ”Вирусот” кој го зафати нашиот табор е зад играчите, па речиси сите играчи се фит за утрешниот натпревар, и се подготвени да го дадат својот максимум,  да издвојуваат значајна победа во борба за титулата. Терминот ... Read More »